Samochód dla seniora – co warto wiedzieć o wynajmowaniu pojazdów

Samochód dla seniora - co warto wiedzieć o wynajmowaniu pojazdów

Wypożyczanie samochodów nie jest w Polsce bardzo popularną praktyką, niemniej jednak czasami warto skorzystać z takiej usługi. Zanim jednak podpiszesz umowę z wypożyczalnią dokładnie zapoznaj się z jej treścią i regulaminem.

Zwróć uwagę na:

  • Cennik – cennik jest zazwyczaj załącznikiem do umowy lub regulaminu wypożyczalni. Ponieważ auta wynajmowane są na różnych warunkach koniecznie trzeba zapoznać się z tym dokumentem. Samochody wynajmowane są najczęściej na dobę, ale bywa również tak, że minimalny czas wynajmu to np. 3 dni. W takim wypadku w cenniku pojawia się atrakcyjna cena za dobę wynajmu z dopiskiem, że minimalny okres najmu to X dni.
  • Wiek wynajmującego – kolejnym istotnym zapisem jest wiek wynajmującego. Wiele wypożyczalni samochodów określa minimalny i maksymalny wiek kierowcy, który może wynająć pojazd. Minimalny wiek najczęściej określany jest na poziomie 21-25 lat, zaś maksymalny 65-70. Osoby, które nie mieszczą się w określonej grupie wiekowej mogą nie otrzymać pojazdu lub będą musiały uiścić dodatkową opłatę.
  • Staż kierowcy – poza wiekiem wynajmującego ważną informacją jest również jego staż kierowcy. Warto wiedzieć, że osoba posiadająca ten dokument niecały rok, niezależnie od jej wieku, ma nikłe szanse na wypożyczenie auta.
  • Ubezpieczenie – każdy wypożyczony samochód posiada ubezpieczenie. Podpisując umowę najmu warto sprawdzić, co obejmuje polisa, aby nie okazało się, że po zwrocie auta przyjdzie nam dopłacać. Jeśli Twoim zdaniem ubezpieczenie jest niepełne zawsze można dokupić dodatkową polisę, niemniej jednak warto się nad tym porządnie zastanowić.

Decydując się na wypożyczenie samochodu koniecznie zwróć uwagę na zapisy znajdujące się w regulaminie i w umowie wynajmu. Jeśli czegoś nie rozumiesz zapytaj pracownika wypożyczalni, który z pewnością rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.