Art Generacje w filmie – premiera w Warszawie


Szczegóły wydarzenia


Zapraszamy na premierowe pokazy filmu dokumentującego III edycję międzypokoleniowego projektu Art Generacje. Film, obok przedstawienia wybranych fragmentów działań projektowych będzie poruszającą historią o czasie, opowiedzianą przez Młodzież i Seniorów z trzech miast.

 

Premierowe pokazy filmu to ostatnie wydarzenia w ramach projektu, realizowanego równolegle w trzech miejscach: w Warszawie, w gminie Pilzno i w Dębicy (woj. podkarpackie).

O wyjątkowości projektu stanowili jego Uczestnicy: Młodzież (15-35) i Dojrzała Młodzież (55+), którzy poprzez spotkania i międzypokoleniową wymianę poruszali zagadnienia związane z czasem: przemijanie, wspomnienia oraz relacje pomiędzy przeszłością a przyszłością.

Działania każdej z grup podzielone były na dwa etapy. Podczas warsztatów w I etapie Uczestnicy dzielili się swoim doświadczeniem życiowym, poddając się refleksji na temat przemijania. W II etapie grupy przygotowywały spektakle poprzez improwizacje na tematy związane z osobistym doświadczaniem czasu. Te działania  zaowocowały pokazem 3 spektakli w Warszawie (oraz 3 w Dębicy i Pilźnie).

Warszawska premiera  filmu będzie miała miejsce we wtorek, 8 listopada o godzinie 19 w Teatrze Ochoty na ulicy Reja 9 w Warszawie.

Po pokazie dokumentu zapraszamy na spotkanie z uczestnikami projektu – twórcami Art Generacyjnych wydarzeń i jednocześnie bohaterami filmu.

Oficjalna strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/954250054681335/

Więcej informacji o projekcie: http://fundacja.dramaway.pl/artgeneracje/253,189

Projekt Art Generacje jest akcją edukacji kulturalnej prowadzonej przez Fundację Edukacji i Kultury Drama Way. Cały projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego a działania w Warszawie w 2016 r. współfinansowane przez m.st. Warszawę.

Art Generacje Art Generacje Art Generacje Art Generacje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *