Fabularny przewodnik po mieliźnie trzeciego aktu – premiera 5 odcinka


Szczegóły wydarzenia


Klub Komediowy

„Fabularny przewodnik po mieliznach trzeciego aktu” jest już piątym odcinkiem scenicznego wydawnictwa poradnikowego wyprodukowanego przez Klub Komediowy. W przeciwieństwie do wielu hitowych seriali znajomość poprzednich „Fabularnych przewodników” jest widzowi całkowicie niepotrzebna, bo spektakle autorstwa Michała Sufina i Błażeja Staryszaka łączy w zasadzie tylko niedzisiejsza forma – niezobowiązującego, piwnicznego przedstawienia komediowego, gdzie skecz, piosenka, a nawet wiersz podane są w gęstym sosie absurdu na wywarze z sentymentu za rozrywką z dawnych lat. Do stałej ekipy „Przewodnika” dołączyło dwóch nowych twórców: spektakl wyreżyserował Grzegorz Jaroszuk (m.in. „Kebab i horoskop”), a za muzykę odpowiada Jacek Kita, kompozytor, aranżer i pianista (m.in. trio Levity).

Najnowszy „Fabularny przewodnik po” to opowieść o młodej badaczce, którą poznajemy w trakcie ucieczki przed opresyjną atmosferą galowego bankietu na jej cześć. Alicja (imię nieprzypadkowe) błądzi coraz dalej w korytarze wynajętego na galę teatru. Zakulisowe spotkania z postaciami tak ulotnymi i niejasnymi jak samo doświadczenie teatralne prowokuje jej wrodzoną ciekawość naukowca. Czemu na tej scenie nie gra się żadnych spektakli i gdzie podziali się ich bohaterowie? Gdzie jest wyjście i czy aktorka zaplątana w kotarę, niepokojący rekwizytor oraz wrośnięty w fotel teatralny blogger pomogą Alicji wysnuć jakiekolwiek dowiedzione metodą naukową wnioski z teatralnego eksperymentu? Nasz spektakl stawia szereg nieistotnych pytań, ale nie rości sobie pretensji do odpowiadania na nie w sposób jednoznaczny.

Spektakle premierowe:

8.10 (sobota), godz. 20:00,

www.facebook.com/events/302902393426504/

Fabularny przewodnik po mieliznach trzeciego aktu

tekst: Michał Sufin i Błażej Staryszak
reżyseria: Grzegorz Jaroszuk i Michał Sufin
muzyka: Jacek Kita
scenografia: Paweł Cukier

występują:
Matylda Damięcka, Katarzyna Kołeczek, Weronika Nockowska, Agata Sasinowska, Mateusz Lewandowski, Bartłomiej Magdziarz, Maciej Nawrocki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *