Seniorze! Czuj się bezpiecznie w swoim mieście! – warsztaty profilaktyki kryminalnej


Szczegóły wydarzenia


warsztaty profilaktyki kryminalnej

 

Zwiększenie bezpieczeństwa i świadomości osób starszych jest celem warsztatów prewencji kryminalnej, organizowanych przez Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22. Choć tematyka przestępczości jest z pewnością motywem przewodnim naszych spotkań, to podczas zajęć omówione zostaną również inne istotne dla osób starszych kwestie, bezpośrednio wpływające na ich poczucie bezpieczeństwa. Nasi eksperci pomogą rozwiązać wybrane problemy codzienne Seniorów, a także udzielą praktycznych porad, które pomogą ochronić się przed niektórymi z praktyk przestępców. Pomimo informacyjnego charakteru naszych spotkań, szczególny nacisk położymy na umożliwienie uczestnikom wykorzystania w praktyce zdobytej wiedzy oraz wspólnie wypracujemy schematy postępowań zwiększających bezpieczeństwo osób starszych.

 

Program warsztatów zawiera m.in.:

– Profilaktykę włamań
– Oszustwa „na wnuczka” oraz inne metody wyłudzania pieniędzy przez przestępców
– Porady zawodowych prawników dotyczące agresywnych praktyk sprzedażowych (telemarketing, akwizycja)

 
Serdecznie zapraszamy w dniu 24 września, w godzinach 11:00-14:00 do Klubu Osiedlowego – filii Wolskiego Centrum Kultury, przy ul. Młynarskiej 35a, w Warszawie.
 
Zapisy i kontakt z organizatorami pod adresem mailowym: warsztaty@paragraf22.eu

 
Warsztaty są częścią projektu Paragraf bliżej ludzi: kierunek bezpieczeństwo współfinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, organizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

paragraf-22 fundusz-inicjatyw-obywatelskich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *