Warsztaty Dziennikarskie – Piszemy+


Szczegóły wydarzenia

This event is running from 22 Sierpień 2017 until 5 Wrzesień 2017. It is next occurring on 22 Sierpień 2017 10:00


warsztaty dziennikarskie
Fot. Jacek Łagowski

 

Masz chęć napisać recenzję albo felieton? Chcesz się dowiedzieć, jak pracują dziennikarze? Masz 60 lub więcej lat? Weź udział w naszych warsztatach!

Na zajęciach przyjrzymy się popularnym gatunkom dziennikarskim. Poćwiczymy pisanie tekstów, które pozwalają dzielić się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami i ocenami. Sprawdzimy też, jak to robią najlepsi. Napiszemy list do redakcji, recenzję filmową, książkową albo kulinarną, zmierzymy się z felietonem i komentarzem. Przekonamy się, czy każdy może zostać dziennikarzem i zrobimy nietypowy przegląd prasy. Zastanowimy się przy okazji, jakim językiem mówią do nas media, czym jest tabloidyzacja i czy gazeta wydawana przez hipermarket to prawdziwa gazeta. A to wszystko przy kawie, cieście i (jeśli pogoda dopisze) w pięknym ogrodzie

Zajęcia odbywają się w ramach festiwalu „Lato Seniora” 22 sierpnia, 29 sierpnia i 5 września w godz. 10.00-13.10 w Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście przy ul. Świętojerskiej 12a.

WARSZTATY SĄ BEZPŁATNE, ALE OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc jest ograniczona):
tel. 607 825 475, latoseniora@cps.srodmiescie.warszawa.pl
lub tel. 691 937 428, warsztaty.pisarskie@gmail.com

Każde spotkanie będzie trwało ok. 3 godzin. Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne na zajęciach, słodki poczęstunek, owoce, kawę, herbatę i zimne napoje.

Jesienią wszystkich uczestników warsztatów zaprosimy na dodatkowe spotkanie z udziałem Gościa Specjalnego.

Zajęcia odbywają się w ramach piątej edycji projektu PISZEMY+ współfinansowanej ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Więcej informacji na stronie www.piszemyplus.pl

Warsztaty Dziennikarskie – Piszemy+
Oceń nasz artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *