Gdy nie możesz zapewnić opieki swoim starszym bliskim…

osiedle dla seniora

Pewnego dnia okazuje się, że najbliżsi – rodzice czy dziadkowie, już nie mogą samodzielnie mieszkać. Wtedy pojawia się pytanie: Jak zapewnić im odpowiednią opiekę i maksimum komfortu. Do niedawna można było oddać seniorów do domu starców, ale w ostatnim czasie pojawiła się dla nich alternatywa w postaci osiedli dla seniorów.

Starych drzew się nie przesadza, ale niekiedy zdarza się, że jest to konieczne. Jeśli seniorzy muszą zmienić miejsce zamieszkania trzeba zrobić wszystko, by było to jak najmniej bolesne dla nich.  Dlatego też na świecie powstają specjalne osiedla dla seniorów, gdzie mieszkania są dostosowane do potrzeb osób starszych. Zaletą tego typu rozwiązania jest to, że senior może samodzielnie urządzić swoje lokum. Może tam przywieźć swoje meble, pamiątki a nawet ukochanego zwierzaka. Dzięki temu nowe mieszkanie staje się namiastką tego, które opuścił.

Mówiąc o specjalnych osiedlach warto wspomnieć, że seniorzy tam mieszkający objęci są stałą opieką. Jeśli jest to konieczne przychodzi do nich opiekunka, pielęgniarka lub lekarz. Z drugiej jednak strony starsi ludzie nie mają zbyt wielu ograniczeń związanych z przebywaniem w takich miejscach. Mogą wychodzić na spacery czy zakupy, przyjmować gości a nawet zaprosić ich na kilka dni.

Tym co wyróżnia osiedla senioralne od innych jest wcześniej rozpoczynająca się cisza nocna. Tutaj zapada ona już o 21 godzinie. Do innych nakazów należy palenie tylko w określonych miejscach, a w przypadku, gdy goście seniora pozostają na dłużej należy to zgłosić personelowi.

Tym samym mieszkania na osiedlach senioralnych łączą w sobie zalety przebywania we własnym domu i opieki oferowanej przez domy pomocy społecznej.

Bardziej szczegółowe informacje przekazał w swoim wywiadzie dla infoWire.pl pan Rafał Kunicki, prezes zarządu firmy Senior Apartaments.

Materiał video pochodzi z serwisu infoWire.pl

 

2 komentarze


  1. Szkoda tylko, że w tej reklamówce bark informacji gdzie takie osiedla się znajdują i jaki jest koszt wynajęcia takiego apartamentu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *