Polacy operują zaćmę w Czechach

zaćma

jaskra

Zaćma, o której często mówi się, że jest chorobą seniorów, to bardzo niebezpieczna choroba. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jest najczęstszą przyczyną ślepoty na całym świecie. Statystyki podające liczbę chorych też nie napawają optymizmem. Na całym świecie choruje na nią ok. 20 mln ludzi, w tym ok. 800 tys. Polaków.

Jednak zaćma nie jest wyrokiem. Wystarczy krótki i bezpieczny zabieg, by raz na zawsze pozbyć się choroby. W tym celu Polacy udają się do Czech. Dlaczego wybieramy operację u naszych sąsiadów, a nie leczymy się we własnym kraju?

Czym jest zaćma?

Zaćma, inaczej katarakta, to degeneracyjne lub wrodzone zmętnienie soczewki. Jest to część oka, która pełni niezwykle ważną funkcję w procesie widzenia – to dzięki soczewce jesteśmy w stanie wyraźnie widzieć obraz. W momencie, gdy ta przezroczysta struktura mętnieje, pogarsza nam się wzrok. Obraz wydaje się rozmyty, a chory odnosi wrażenie, jakby patrzył na przedmioty jakby przez mgłę.

zaćma

Chorzy na zaćmę mają również problemy z odległością przedmiotów czy widzeniem przy jaskrawym świetle. W wielu przypadkach pacjenci narzekają również na szybkie męczenie się oczu i ich łzawienie.

Na czym polega operacja zaćmy?

Operacja zaćmy jest bezpiecznym i bezbolesnym zabiegiem, który trwa jedynie 20 minut. Istotą zabiegu jest usunięcie biologicznej, zmętnionej soczewki oraz zastąpienie jej sztucznym odpowiednikiem. Na obecną chwilę najpopularniejszą metodą usunięcia katarakty jest fakoemulsyfikacja. W tym sposobie leczenia do rozbicia i usunięcia zmętniałej soczewki są wykorzystywane ultradźwięki. Warto podkreślić tu, że operacja zaćmy jest mało inwazyjnym zabiegiem, który przeprowadza się w trakcie jednego dnia.

Operacja zaćmy w Czechach tanio i bez kolejek

Obecnie na operację zaćmy w Polsce czeka się ok. 2 lat. Odległy termin zabiegu, niestety, działa na niekorzyść pacjenta. Nieleczona choroba rozwija się, a jej następstwem może być nawet nieodwracalna utrata wzroku.

Na szczęście od niedawna Polacy mają inną opcję niż czekanie lub zapisanie się na prywatne leczenie. Jest nią operacja zaćmy w Czechach refundowana przez NFZ. W ten sposób polscy pacjenci mogą nie tylko ominąć kolejki, ale też niewielkim kosztem odzyskać zdrowy wzrok.

Na jakiej zasadzie działa operacja zaćmy w Czechach refundowana przez NFZ? Dzięki dyrektywie transgranicznej Polacy mogą leczyć się poza granicami kraju, a potem mogą zgłosić po zwrot kosztów. W wielu przypadkach pacjent wykonuje wstępne badania i ustala termin operacji w Polsce. Jedynie na sam zabieg udaje się do Czech, jak to jest w przypadku kliniki okulistycznej AlfaVision.

Pacjenci nie muszą również obawiać się o transport. Placówki oferują również dojazd do szpitala i powrót do Polski. W ten sposób chorzy mają kolejne zmartwienie z głowy!

Ile kosztuje operacja zaćmy?

Wyjściowy koszt usunięcia zaćmy to 2,2 tys. zł. To kwota, którą pacjenci muszą uiścić w dniu operacji. Po wykonaniu zabiegu, operowany otrzymuje do wypełnienia dokumenty potrzebne do uzyskania zwrotu kosztów. Obecnie zwrot wynosi 2,1.tys. zł, dzięki czemu operacja zaćmy w Czechach refundowana przez NFZ kosztuje jedyne 100 zł!

Operacja zaćmy w Czechach jest nie tylko wykonywana bez kolejek, ale też za niewielką cenę. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej Polaków wybiera Czechy jako miejsce wykonania zabiegu.

Jesteś zainteresowany wykonaniem operacji w Czechach? Zajrzyj na stronę http://alfavision-zacma.pl/ i dowiedz się, co musisz zrobić, by zapisać się na zabieg.

Jeden komentarz


  1. Jeśli macie możliwość wyjazdu do Czech na refundowane operacje zaćmy, to gorąco polecam. Zerknijcie do kliniki **** w czeskim Cieszynie, gdzie nasi rodacy mają zapewniona polską opiekę, a w ramach ceny zabiegu – leki osłonowe, ubezpieczenie, możliwość wyboru soczewki, późniejsze wizyty kontrolne w kraju. Opłaca się wyjątkowo.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.