10 pomysłów na ciekawe zabawy z wnukami

zabawy z wnukamiNiebawem rozpoczną się ferie zimowe. Często zdarza się, że dzieci spędzają ten czas wraz z rodzicami na rodzinnym wypadzie na przykład w górach na nartach. Jeśli jednak rodzice muszą pracować, ich dzieci ferie spędzają u dziadków. Co zrobić, żeby wnuki się nie nudziły? Oraz żeby wszyscy byli zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu?

Poniżej przedstawiam kilka propozycji w jaki sposób zimą można świetnie bawić się z wnukami.
 

1. Kulig, sanki, budowanie igloo
Jeśli tylko na dworze jest wystarczająca ilość białego puchu, można ubrać się ciepło i spędzić wiele godzin na jeżdżeniu sankami, budowaniu igloo czy robieniu w śniegu tak zwanych aniołków.
 

2. Jeżdżenie na łyżwach
W miastach zimą otwierane są lodowiska, bilety nie są drogie, a dla wszystkich może to być ogromna frajda.
 

3. Poranne seanse w kinie
W wielu kinach w godzinach przedpołudniowych lecą seanse z najnowszymi bajkami i filmami animowanymi. Często podczas zwykłego, pracującego tygodnia nie można sobie na to pozwolić, zatem ferie to odpowiednia okazja.
 

4. Karmienie ptaków
Nie ma śniegu, a wy nie chcecie siedzieć w domu? Zabierzcie słoninkę, ziarenka i zaczepcie na drzewach w parku czy ogródku.
 

5. Wspólne pieczenie ciasteczek
Wspólne przygotowywanie racuchów z cukrem pudrem czy maślanych ciasteczek może okazać się świetną zabawą.
 

6. Ozdoby na okna
Gdy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia z domu. Warto uszykować kolorowy papier, watę oraz klej i stworzyć z tego zimowe ozdoby na okno i bałwanki do postawienia na półce. Żeby urozmaici tę zabawę można również zrobić pieczątki z ziemniaków.
 

7. Wieczór z bajkami
Warto przespacerować się do biblioteki i wspólnie wybrać książki, które będziecie czytać popijając gorącą czekoladę.
 

8. Podróże po globusie
Kupcie atlas lub globus i zaznaczcie samoprzylepnymi karteczkami charakterystyczne miejsca. Na przykład gdzie mieszkają foki, gdzie jest zimnej niż w Polsce lub gdzie można spotkać żyrafy.
 

9. Gry planszowe
Gdy na dworze zamiast śnieżnego szaleństwa mamy szarą pluchę możecie spędzić fajnie czas na graniu w gry planszowe, układaniu puzzli, albo budowaniu zamków z klocków.
 

10. Domowy teatrzyk
Przygotujcie wspólnie pacynki, stwórzcie z krzeseł i koca teatrzyk i ogrywajcie scenki. Możecie również sami się poprzebierać w to co znajdziecie w szafie i być aktorami. Urozmaiceniem może być wymyślanie kształtów cieni na ścianie. Układając odpowiednio dłonie możecie stworzyć na przykład króliczka.
 

Pomysłów na kreatywne spędzenie czasu z wnukami jest mnóstwo. Wystarczy rozejrzeć się po mieszkaniu albo przypomnieć sobie zabawy z Waszego dzieciństwa czy Waszych dzieci. Aby dobrze  razem bawić się wcale nie trzeba wydawać ogromnych pieniędzy. Wystarczą chęci i fantazja.
 

A może macie swoje sprawdzone zabawy z wnukami? Podzielcie się nimi z nami!

 

Autor: Alicja Janik

zabawy z wnukami

3 komentarze


  1. My tez mamy Gry i zabawy Mikolajka . Duuuuuzo pomyslow na kazdy dzien w roku, niezaleznie od pogody. Swietna sprawa!

    Odpowiedz

  2. Świetne propozycje na zabawy z wnukami. Nie mam wnuków ani już dziadków. Jednak pamiętam jak mała byłam, to dziadek brał mnie na sanki i zjeżdżałam z górki albo rzucałam się z nim śnieżkami. Dziś to już wspomnienia.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *