10 stycznia po raz 24 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

WOŚP

WOŚPPieniądze zebrane podczas 24. Finału WOŚP będą zbierane, tak jak w ostatnich kilku latach, dla dzieci i seniorów. Część z nich przeznaczona będzie na zakup sprzętu diagnostycznego dla oddziałów pediatrycznych, a część na poprawę opieki dla seniorów.

 
Jak co roku w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzone są aukcje. Można na nich kupić wiele niezwykłych przedmiotów. Wśród nich są narty z autografem, ofiarowane przez prezydenta Andrzeja Dudę. Ponadto każdy z byłych prezydentów też dołożył pamiątkowy przedmiot od siebie.

 

Wśród najciekawszych przedmiotów licytowanych na aukcjach WOŚP można znaleźć oryginalne korki Lewego, trening z drużyną narodową czy wyprawę motocyklową do USA. Choć do Finału pozostało jeszcze kilka dni, już teraz za pomocą aukcji zebrano ponad 900 tys. złotych.

 
W tym roku pojawiło się także kilka nowinek. Po raz pierwszy datki będzie można oddawać również za pomocą kart płatniczych. Na ulicach miast i miasteczek znajdzie się ponad 300 mobilnych terminali, które pozwolą na zbieranie wirtualnych pieniędzy.

  
Poza pieniędzmi wrzucanymi do puszek, kart płatniczych oraz zakupów na aukcji można również wysyłać sms-y, grać w grę stworzoną specjalnie na tę okazję, przesyłać pieniądze przelewami na konto Orkiestry. Warto pamiętać, że nie ważne w jaki sposób przekazujemy pieniądze, ważne, że potrafimy otworzyć się na potrzeby innych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.