11 powodów dla których powinniśmy pić Herbatę Mursalską

herbata mursalska

Herbata Mursalska – zioło na wszystkie boleści. Nie ma nic lepszego od filiżanki mursalskiej herbaty w chłodny zimowy dzień. Popijając herbatę wyczuwasz magię napoju oraz niesamowity aromat późnego lata.

1.przeciwdziała chorobie Alzhaimera
2.oczyszcza wątrobę i nerki-usuwa ciężkie metale i inne radioaktywne substancje z organizmu.
3.zatrzymuje proces starzenia się-zatrzymuje komórki zbyt utlenione dzięki przeciwutleniaczom.
4.zabezpiecza system odpornościowy- szczególnie wskazana dla niemowlaków.
5.stymuluje działalność układu rozrodczego-kobalt udowodniony pomaga przy bezpłodności (dlatego w Bułgarii uznawana jest jako „bułgarski cud”).
6.pomaga w leczeniu raka
7.zmniejsza ryzyko miażdżycy
8.jest moczopędna – pomaga w unormowaniu układu moczowego i leczy zapalenie pęcherza.
9. stymuluje pracę mózgu.
10.zmniejsza ryzyko zawału serca.
11.pomaga w leczeniu chorób górnych dróg oddechowych jak astma.

To są tylko nie które  z powodów dla których powinniśmy pić Herbatę Mursalską.

Wskazane jest, aby w każdym domu znalazło się źdźbło tego magicznego zioła. Nie tylko zimą, ale w ciągu całego roku może dodawać nam sił witalnych.

Właściwości gojnika czynią go rośliną z pierwszej dziesiątki europejskich ziół leczniczych, ale napar z niego ma też dobry smak, wyraźny kolor i zapach. Na Uniwersytecie Otto von Guericke w Magdeburgu, profesor neurologii, Jens Pahnke, ujawnił, że herbata górska-gojnik zmniejsza uszkodzenia mózgu o blisko 80% u pacjentów cierpiących na chorobę Alzheimera.

Ciekawe jest też że w Kanadzie jedno źdźbło herbaty Mursalskiej kosztuje 1 dolar tak opowiada Luben Ushev ,największy producent herbaty mursalskiej w Bułgarii który pierwszy rozpoczął uprawę gojnika i otrzymał światowe nagrody np. nagroda „Zielony bohater” wręczona przez The Green Organization podczas ceremonii w Tower of London.
Sekretne Kosmiczne Laboratorium w Rosji odkryło badając 27 próbek herbaty z różnych plantacji, że tylko w Mursalskiej Herbacie(gojnik)Lubena Usheva występuje element który pomaga w leczeniu chorób onkologicznych. Rosyjski biznesmen zapłacił 36000Euro za badania herbaty. Potwierdzono ,że posiada ona 22 mikro elementy wśród których jest jeden ,który walczy z rakiem opowiada Luben Ushev przed mediami.

Więcej o Herbacie Marsylskiej można dowiedzieć się na stronie www.mursalskaherbata.pl.

 

Zobacz też:

Zimowa herbatka – przepisy na rozgrzewający napój

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.