26 maja obchodzimy piękne święto – Dzień Matki

Dzień Matki
Fot. pixabay.com

Mama- to krótkie słowo ma w sobie ogromną moc. Oznacza tak wiele, ale dla każdego coś innego. Miłość, dobro, bliskość, troska, opieka, czułość, delikatność- to wszystko kojarzy nam się z osobą mamy.

 

Matka jest najważniejszą na świecie osobą dla dziecka. To ona przez 9 miesięcy nosi je pod swoim sercem, a przez resztę życia dba i martwi się o nie. Bez względu na wiek matka zawsze kocha swoje dziecko, nawet jak to ma już swoją rodzinę. Matka jest najwspanialszą osobą na świecie. To od niej uczymy się poznawać świat. Otacza nas bezwarunkową miłością, bez względu na nasze zachowanie kocha nas zawsze i nigdy nie przestaje. Troszczy się o nas. Jej miłość jest jak opatrunek na skaleczoną duszę. Pomaga nam nieustannie. Często nie doceniamy naszej mamy, nie okazujemy jej tyle miłości ile może powinniśmy, a gdy jej zabraknie na tym świecie, to czujemy się, jakby zabrała ze sobą cząstkę nas samych. Późniejsze życie bez mamy nie jest już takie samo.

 
Troszczmy się o swoje mamy, kochajmy je, opiekujmy się nimi, dbajmy o nie – bo one tego naprawdę potrzebują, tak jak niegdyś to my potrzebowaliśmy jej do życia prawie tak mocno jak tlenu. Mama wzbudza w nas skrajne emocje, bo jej nadopiekuńczość w pewnym momencie może nas już męczyć, ale ona to wszystko robi z miłości do nas. Matka nigdy nie przestaje kochać swojego dziecka i jest w stanie przebaczyć niemal wszystko, nawet największe i najbardziej bolesne przewinienia.

Fot pixabay.com
Fot pixabay.com

 

Jestem dorosłą kobietą, sama jestem matką, ale zawsze mogę liczyć na moją mamę, w każdej, nawet

najbardziej beznadziejnej sytuacji. Wiem, że moja mama mnie kocha i chce dla mnie jak najlepiej.

 

Dziś każda Mama powinna poczuć się wyjątkowo.

Pamiętajmy o naszych Kochanych Mamusiach.

Autor: Magdalena Skopińska