Jak dobrze pomalować rzęsy – poradnik

malowanie rzęs
Fot. pixabay.com

Piękne spojrzenie to atut każdej kobiety niezależnie od jej wieku. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach jakimi kieruje się doskonałe malowanie rzęs. Jeśli będziesz ich przestrzegała możesz być pewna, że Twoje oczy zachwycą jeszcze niejednego mężczyznę.

 

  1. Krok – czysta szczoteczka

Większość kobiet nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że szczoteczkę do malowania rzęs należy dokładnie oczyszczać. Musisz wiedzieć, że czysta szczoteczka, z której usunięte są grudki zaschniętego tuszu znacznie łatwiej dociera do pojedynczych rzęs, dzięki czemu są one dokładniej i lepiej pomalowane.

 

  1. Krok – od nasady, aż po czubki

Aby rzęsy dobrze się prezentowały należy pamiętać również o kolejności malowanych rzęs. Przede wszystkim należy pamiętać, że rzęsy malujemy od ich nasady do czubków. Zaczynamy malowanie od środkowej części oka i lekko je podkręcamy ku górze. Dzięki takiemu postępowaniu środkowa część oka będzie wyglądała bardzo zalotnie. Natomiast rzęsy znajdujące się w pobliżu kącików oka należy wywinąć delikatnie na zewnątrz, co skoryguje wygląd oka.

 

  1. Krok – dolne rzęsy

Dolne rzęsy mogą podkreślić kształt oka, ale zdarza się też, że go zaburzają. Dlatego też jeśli masz tendencję do opadających kącików oczu lub długie rzęsy na dolnej powiece, to nie maluj ich. Dzięki temu oko będzie ładniej wyglądało, a jego kształtu nic nie zaburzy.

 

Jak widzisz malowanie rzęs nie jest szczególnie trudne, ale wymaga znajomości kilku ważnych zasad. Kierując się w codziennym makijażu naszymi radami możesz być pewna, że Twoje oczy będą powodem do zazdrości ze strony pań i zachwytu panów.

 

A może wy także macie swoje sprawdzone sposoby na doskonałe rzęsy? Jeśli tak podzielcie się nimi z nami.

Autor: Agnieszka Pytlińska