3 pomysły na zabawę karnawałową

pomysły na zabawę karnawałową

Karnawał to szalone imprezy i zabawy, które ogarnęły już cały świat! Na pytanie co to jest karnawał, odpowiedź na pewno zna każdy z nas. Karnawał to oczywiście czas zimowych zabaw i bali maskowych, rozpoczynający się w Trzech Króli i trwający do wtorku poprzedzającego Środę Popielcową. Okres najintensywniejszych i najhuczniejszych zabaw przypada na ostatnie dni przed Wielkim Postem.

Wybrane propozycje zabaw i konkursów na imprezy karnawałowe

 

„Quizwanie”
Do tej zabawy potrzebne będą kartki z pytaniami oraz 3 osoby do „rady sądu”. Wybieramy kilku ochotników, w zależności od tego ile rund zamierzamy przeprowadzić i ile będzie łącznie pytań. Każdy z ochotników staje w rzędzie i ma po 3 szanse. Za prawidłową odpowiedź szansa zostaje i przydzielany jest punkt, w przeciwnym wypadku „rada sądu” wymyśla karę za niewłaściwą odpowiedź. Kara oczywiście musi być stosowna do wieku uczestników, żeby nie zniechęcili się za bardzo do dalszej zabawy. Zwycięża ta osoba, która uzbiera największą ilość punktów.

„Jaka to melodia”
Układamy krzesła w kształt koła. Ilość krzeseł zależy od ilości ochotników. Jedna osoba wchodzi do środka, bierze butelkę do ręki i na znak zaczyna kręcić ją. W chwili kiedy butelka zatrzyma się i zostanie wytypowana pierwsza osoba, zaczynamy puszczać fragment samej melodii. Zadaniem osoby wylosowanej jest podanie wykonawcy lub nazwę tego utworu. Będą to kawałki z lat 60 i 70. Jeśli wskazana osoba odpowie nieprawidłowo bądź nie będzie znała odpowiedzi na pytanie, odpada z zabawy. Wygrywa ten uczestnik, który jako ostatni zostanie w kółku wśród osób siedzących.

„Jedzie pociąg z daleka…”
Wodzirej zbiera maksymalną ilość gości, którzy ustawiają się w wagonikach. Do zabawy można wykorzystać różne atrybuty, np. kierownicę czy gwizdek dla prowadzącego pociąg. Pociąg dojeżdża kolejno do stacji, w której wodzirej mówi, w jakim kraju teraz zatrzymał się pociąg. Zadaniem gości jest odtańczenie tańca kojarzonego z danym krajem (Francja-kankan lub „kaczuchy”, Rosja-kozaczok, Austria-walc, Hiszpania-corrida, Czechy-poleczka, Polska-polonez). Zwycięzcą zostaje każdy uczestnik zabawy.

A Wy jakie znacie zabawy, przy których można się świetnie bawić…? Podzielcie się z nami swoimi pomysłami na zabawy podczas imprez karnawałowych.

 

Autor: Natalia Król