6 zasad łączenia kolorów ubrań

6 zasad łączenia kolorów ubrań

Wraz z wiosną przychodzi czas na odświeżenie swojej garderoby. Każda kobieta powinna skorzystać z możliwości i założyć coś kolorowego. Podpowiadamy jak łączyć ze sobą kolory, aby cala stylizacja świetnie się prezentowała.

  1. Dobierając odzież dla siebie pamiętaj, aby w jednej stylizacji nie łączyć ze sobą zbyt wielu kolorów. Najlepiej jeśli będzie ich maksymalnie trzy.
  2. Łącz kolory ciepłe z ciepłymi np. pomarańcz i czerwień, natomiast kolory zimne z zimnymi np. niebieski i zielony.
  3. Jeśli lubisz odważne połączenia możesz spróbować stylizacji w kolorach ciepłych i zimnych. Doskonale wygląda np. ciepły pomarańcz z zimnym błękitem.
  4. Bardzo dobrze wyglądają stylizacje łączące w sobie kilka różnych odcieni jednego koloru. Możesz połączyć np. pastelowy róż z mocną fuksją, albo błękit z granatem.
  5. Decydując się na łączenie dwóch odcieni jednego koloru najlepiej wybrać górną część odzieży w jaśniejszym odcieniu, a dolną w ciemnej odsłonie koloru. Takie połączenie wysmukli optycznie sylwetkę.
  6. W palecie barw jest kilka takich, które są bardzo uniwersalne i będą doskonale wyglądać w połączeniu z każdym innym kolorem. Należą do nich: biel, szary, granat oraz beż.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.