Aktywny senior – hobby po 60. roku życia

aktywny senior

aktywny senior

 

Senior będący na emeryturze i mający dużo czasu potrzebuje wyznaczonego rytmu dnia. Może mu go nadać m.in. hobby. Zajęcia skierowane do osób po 60. roku życia urozmaicą dzień emeryta.

Zajęcia komputerowe dla seniorów

Obsługa komputera to przydatna umiejętność, która pozwoli seniorowi np. zapłacić rachunki przez internet. Zajęcia komputerowe zaznajomią emeryta z obsługą tego narzędzia. Zakup własnego komputera umożliwi pożyczka bez zaświadczeń.

Po podłączeniu internetu senior może komunikować się ze znajomymi lub rodziną i wyszukiwać potrzebne mu informacje. Dostęp do technologii pozwoli też obejrzeć film bez wychodzenia z domu lub pisać bloga.

Zajęcia z nowych technologii mogą też obejmować obsługę smartfona lub tabletu. W sklepach jest dostępnych wiele modeli, których obsługa nie sprawi seniorowi kłopotów. Motywacją do zapoznania ze sprzętem może być chęć kupna jednego z nowocześniejszych gadżetów.
Zajęcia sportowe dla seniorów

Hobby dla seniora może stać się sport, np. zajęcia tenisowe lub nordic walking. Aktywność fizyczna pozwala dłużej zachować zdrowie. Ruch to przyjemność – w czasie wysiłku wytwarzają się endorfiny, poprawiające humor.

W klubach seniora lub domach kultury organizowane są zajęcia dostosowane do możliwości fizycznych osób starszych. Uprawiany razem z innymi badminton, ćwiczenia gimnastyczne lub niektóre gry zespołowe to wspaniały sposób na relaks i poznanie nowych osób.

Aqua fitness to zajęcia w basenie z różnymi ćwiczeniami i przyrządami np. deską do pływania i tzw. makaronami. Są bardzo korzystne dla osób po 60. roku życia, ponieważ zmniejszają ból kręgosłupa. Wzmacniają mięśnie, nie obciążając stawów i poprawiają odporność. Do tego, jak każdy sport, wzmacniają kondycję i polepszają koordynację.

W niektórych miastach organizowane są zajęcia dla seniorów na boiskach Orlik. Obejmują grę w bule, gimnastykę, nordic walking i i tenis stołowy.

Artystyczne zajęcia skierowane do seniorów

Artystycznie uzdolnieni lub chcący poszerzyć swoje umiejętności w tym kierunku seniorzy także znajdą coś dla siebie. Powinni wybrać się na zajęcia z rysunku bądź rzeźby, a kochający muzykę na naukę tańca.

Hobby to dla seniora sposób na ciekawe spędzenie czasu, jak i poznanie nowych osób oraz większą liczbę kontaktów społecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.