Bezpłatne porady konsumenckie na seniorzy24.pl

Bezpłatne porady konsumenckie
Fot. konsumenci.org

Babcia zamartwia się czy może oddać pościel za 10 tys. zł, którą „wciśnięto” jej na pokazie? Towar kupiony przez Internet nie dotarł na czas? Nowa lodówka właśnie się popsuła – jak skutecznie złożyć reklamację? Konsumencie, napisz, jaki masz problem, doradzimy, co możesz zrobić. W grudniu bezpłatną poradę prawną otrzymasz ekspresowo przez Internet.

 

Grudzień, na ulicach już ubrane choinki, w centrach handlowych – lampki. W takiej atmosferze łatwiej sięgamy do portfela, bo właśnie nadszedł czas kupowania prezentów, wydawania a nie oszczędzania. Niestety, pod presją czasu lub reklamy, łatwiej jest podjąć błędną decyzję lub zwyczajnie kupić bubla.

 

W przypadku problemu konsumenckiego np. związanego z reklamacją lub nietrafionym zakupem przed Świętami, możemy teraz o dowolnej godzinie dnia i nocy krótko opisać sprawę i zgłosić ją w formie elektronicznej poprzez formularz dostępny na stronie konsumenci.org oraz na stronach partnerów akcji. W ten sposób otrzymamy bezpłatnie szybką pisemną odpowiedź, na którą można się powołać w przypadku sporu z przedsiębiorcą. Odpowiedzi prawników na pierwszych 100 zapytań każdego dnia będą udzielone w ciągu 24 godzin, na pozostałe pytania odpowiemy nie później niż w ciągu 3 dni. Porady udzielane są wyłącznie konsumentom (nie firmom), którzy zawarli umowę z przedsiębiorcą.

 

Bezpłatne porady konsumenckie online są prowadzone przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich i Fundację Konsumentów. Projekt uzupełnia działanie naszej Infolinii Konsumenckiej, na której pod numerem 800 889 866 w 2015 roku udzieliliśmy już ponad 64 tys. porad, a 89% konsumentów stwierdziło, że uzyskana porada była pomocna w rozwiązaniu ich problemu.

 
 

Zadanie jest realizowane dzięki finansowaniu ze środków Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Nasz formularz znajdziesz także na stronach partnerów projektu.

 

Szczegółowe informacje o projekcie znajdziemy na stronie Stowarzyszenia Konsumentów Polskich tutaj.

 

Źródło: Stowarzyszenie Konsumentów Polskich