Co zrobić z nietrafionym prezentem gwiazdkowym?

co zrobić z nietrafionym prezentem

co zrobić z nietrafionym prezentemŚwięta Bożego Narodzenia to czas, kiedy każdy zostaje Świętym Mikołajem. Galerie Handlowe cieszą się wtedy wyjątkową popularnością. Promocje w sklepach kuszą każdego, dlatego rodzi się w nas myśl zrobienia komuś bliskiemu przyjemności i podarowania mu czegoś, co może mu się przydać. I w tym momencie pojawia się mały problem… Co w sytuacji, gdy otrzymamy coś, co nie do końca przypadło nam do gustu? Czy już na wstępie podziękować za nieudany prezent i go nie przyjąć? A może przyjąć i nie pokazywać swojego niezadowolenia?

Zwrot towaru

Jednym ze sposobów na nietrafiony prezent gwiazdkowy jest zwrot prezentu do sklepu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że potrzebny będzie dowód zakupu – paragon lub faktura. Należy liczyć się z tym, że nie każdy sklep przyjmie taki towar. Przyjęcie zwrotu uzależnione jest to od polityki sklepu oraz dobrej woli sprzedającego. Jeśli nie uda nam się dostać za prezent pieniędzy, to zawsze można wymienić towar na inny w podobnej cenie lub np. rozmiarze.

Prezent przechodni

Kolejnym sposobem jest zatrzymanie takiego prezentu do następnej okazji, kiedy to my będziemy mogli go podarować innej osobie, z nadzieją, że jej bardziej się przyda. Jednak nie każdy podarunek można trzymać długo w półce. Gdy dostaniemy w prezencie kosmetyki, na które jesteśmy uczuleni musimy pamiętać o ich dacie ważności, żeby nie podarować komuś produktu przeterminowanego.

Aukcje internetowe

Na różnych serwisach aukcyjnych zaraz po świętach można znaleźć dużo nietrafionych prezentów, które obdarowani sprzedają w promocyjnej cenie. Pojawia się też wiele ofert wymiany niechcianego prezentu na inny przedmiot. To dobry sposób na zrobienie porządku w szafie, gdzie prezenty mogą latami nam zalegać.

Podarunek dla biedniejszych

W tym magicznym i wyjątkowym czasie nie można zapominać o ludziach, którzy są biedni i nie dostaną żadnego prezentu od nikogo, ponieważ ich bliscy o nich nie pamiętają. Prezent, który nas nie cieszy, może dać dużo szczęścia ludziom, którzy nie mają nic. Pamiętajmy jednak o tym, by nie były to osoby z najbliższego naszego kręgu, bo nieudany upominek może kiedyś do nas powrócić.

A Wy dostaliście już prezent gwiazdkowy w tym roku? Jesteście z niego zadowoleni?

Autor: Natalia Król

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.