Dobrze ubrani w każdym wieku

dobrze ubrani seniorzy

Nie jest dla mnie zaskoczeniem, gdy na szkolenie dla stylistek zapisuje się Danusia, lat 55, a na przegląd szafy Ania, lat 60. Zdarza się to coraz częściej i cieszy mnie to ogromnie, bo myślenie Polek o stylu zmienia się radykalnie, mówi Justyna Krawczyk, Style Coach.

Na co zwracać uwagę, aby bez względu na wiek, zawsze wyglądać stylowo i pięknie? Oto moje podpowiedzi:

Nie dodawaj sobie lat

Ale też nie próbuj wyglądać jak nastolatka. Myślisz, że mając lat 50, powinnaś chodzić jedynie w garsonkach i nie możesz sobie pozwolić na młodzieżowe dżinsy? Możesz! Połącz je z fajną marynarką, zadbaj o sportowe buty i wygląd fajnej i stylowej kobiety gotowy! Klasyczne garsonki faktycznie często są nudne i szare. Ale jeśli je rozkompletujesz i połączysz z kolorowymi spodniami, to uzyskasz wspaniały efekt.

Stawiaj na klasykę

Bo ona nigdy nie wyjdzie z mody, nie popełnisz w ten sposób również żadnego modowego faux pas. Zadbaj o ciekawe dodatki, chociażby wepnij oryginalną broszkę w bluzkę, czy załóż odważniejsze buty w stylu retro, aby wyglądać ciekawie i nowocześnie. W swoim codziennym stroju stawiaj na długość sukienek i spódnic midi zamiast mini. W ten sposób będziesz wyglądać kobieco i z klasą.

Inspiruj się trendami

Podążaj za trendami, ale z rozwagą i z umiarem. Nie łącz wszystkich tendencji na raz, ani nie wykorzystuj wszystkich modnych elementów. Postaw na jeden, aby podkreślić fakt, że interesujesz się modą. Możesz też pomyśleć nad odważniejszą fryzurą, czy odważniejszym kolorem paznokci, aby podkreślić Twoją otwartość i młodość.

Bądź aktywna

Bo to świetnie wpływa nie tylko na Twoją sylwetkę, ale przede wszystkim na samopoczucie i na zdrowie. Nie daj sobie wmówić, że to za późno, czy nie wypada. Zapisz się na ulubione lekcje tańca czy na jogę. Rób to, co sprawia Ci przyjemność, rób wszystko to, dzięki czemu czujesz się lepiej.

Nie rezygnuj z siebie

Nie jest również za późno na studia, wydanie własnej książki, podróż z przyjaciółką do miejsca, o którym zawsze marzyłaś. Nie rezygnuj z siebie tylko dlatego, że lata lecą. One i tak będą upływać. Zarówno ja jak i Ty będziemy coraz starsze. Nie zmienia to jednak faktu, że to, czy będziemy spełniać marzenia i żyć tak, jak chcemy, zależy tylko od nas.

Autorka tekstu: Justyna Krawczyk, pierwsza w Polsce licencjonowana Style Coach, absolwentka Style Coaching Institute w Londynie. Właścicielka szkoły dla stylistek New Style Academy.