Dodatek do emerytury – co zrobić, aby otrzymać pieniądze?

dodatek do emerytury

dodatek do emeryturyZgodnie z przepisami, które zostały uchwalone jeszcze przez poprzedni rząd, a podpisaną przez obecnego prezydenta, w najbliższym czasie konta tysięcy emerytów i rencistów zasilone zostaną jednorazowym dodatkiem. Co trzeba zrobić, aby otrzymać te pieniądze?

 

 

 

Zgodnie z przepisami do najbliższej renty lub emerytury zostanie doliczona kwota w wysokości od 400 do 50 złotych. Wysokość zasiłku uzależniona będzie od wysokości przychodów osób uprawnionych. Najwyższą kwotę otrzymają osoby otrzymujące rentę lub emeryturę nie wyższą aniżeli 900 zł. Wraz ze wzrostem wysokości świadczenia zasiłek zmniejsza się. Najniższy dodatek- 50 zł, otrzymają osoby, których emerytura lub renta mieści się w przedziale 1500-2000 zł.

 

 

Dodatek do emerytury lub renty jest obligatoryjny i doliczany jest automatycznie do świadczenia. Nie ma konieczności wypełniania dodatkowych wniosków, ani przedstawiania jakichkolwiek zaświadczeń. Dodatkowe pieniądze zostaną przesłane na konta rencistów i emerytów wraz z marcowym lub kwietniowym świadczeniem.

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.