Domowe sposoby na poparzoną skórę

sposoby na poparzoną skórę
Fot. pixabay.com

Choć czerwiec nas nie rozpieszcza wysokimi temperaturami słońcem, to i tak wszyscy czekamy na piękne, upalne wakacje. Co jednak zrobić kiedy słońca jest za dużo, a skóra pod nową opalenizną zaczyna piec, robić się czerwoną i pojawiają się pęcherzyki? Oto kilka domowych sposobów na poparzenia słoneczne skóry, które mogą się przydać podczas wakacyjnego wypoczynku.

Świeże ogórki na twarz

Kiedy po dłuższym przebywaniu na słońcu poczujesz pieczenie na twarzy a skóra stanie się nieco zaczerwieniona nie czekaj, aż będzie za późno tylko jak najszybciej idź do sklepu po świeżego ogórka. Następnie pokrój go na plasterki i ułóż na twarzy. Ogórkowy okład zostaw na twarzy przez około 30 minut. Delikatny sok z ogórka nieco złagodzi skutki nadmiernego opalania się.

Ziemniaczana papka na plecy

Jeśli podczas opalania najbardziej ucierpiały plecy, wówczas najlepiej sprawdzi się papka z ziemniaka. Kilka średniej wielkości ziemniaków należy obrać, umyć a następnie zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Tak powstałą papkę należy nałożyć na spieczoną skórę. Całość można przykryć gazą, co sprawi, że papka nie będzie się zsuwała. Ziemniaczany okład najlepiej zostawić na skórze przez około 20 minut. Po upływie tego czasu należy zmyć skórę letnią wodą.

Kompres z pomidora

Jeśli słońce podrażniło Ci skórę twarzy, dekoltu czy pleców możesz skorzystać także z pomocy pomidorów. Przetnij owoc na połówki, a następnie delikatnie przykładaj na spieczone miejsca. Czynność powtórz kilkukrotnie, a następnie zmyj resztki pomidora letnią wodą. Już po krótkim czasie poczujesz ulgę.
Nadmierne opalanie się nie jest zdrowe, o czym Polacy doskonale wiedzą, jednak czasami zdarza się,że słońce sparzy skórę np. podczas pracy w ogrodzie, albo dłuższego spaceru. Powyższe sposoby świetnie sprawdzają się jako domowe SOS dla oparzeń słonecznych, ale z pewnością nie są jedyne.

Jeśli macie swoje sposoby na ratunek dla zbyt opalonej skóry napiszcie.