Dział KULTura czas zacząć

kulturaZ niekłamaną przyjemnością inaugurujemy uruchomienie działu kulturalnego na portalu Seniorzy24.pl.
Wprawdzie bez fanfar i kropidła, za to z pełnym zapałem i obietnicą, że dołożymy wszelkich starań, aby nie było nudno. Naszym bezapelacyjnym atutem jest kompletny brak doświadczenia i profesjonalizmu, jak taki dział się prowadzi, przez co gwarantujemy oryginalność, niespotykany zapał oraz dawkę humoru. Nie ma nic gorszego niż poważni i ponurzy krzewiciele i propagatorzy wydarzeń kulturalnych.

Animatorami działu będą, według starszeństwa i osiągnięć: pan Zenon Rogala oraz Kornel Wolny. Nad nami czuwać będzie pani Agnieszka Pytlińska, osoba o cenzuralnych zapędach, na szczęście też z poczuciem humoru, dzięki czemu nie będą tu nikomu grozić teksty obsceniczne, obrazoburcze czy o polityce. Za to przedstawimy czytelnikom zarówno propozycje szczególnie ważne, jak i te z niższej półki. Nie zabraknie recenzji, jak i fragmentów własnej twórczości. Jedno jest pewne – żadnych szablonów.

Jako redaktorzy działu kulturalnego serdecznie zapraszamy do śledzenia wydarzeń jakie będą tu miały miejsce. Na początek, nieskromnie, moja  recenzja książki pana Zenona Rogali „Opowiadania tom 1. Ene” cyklu „Ene, due, rike, fake”. Dodam, że tak zaczęła się nasza znajomość.

Ene

„Ene” Opowiadania tom I – powojenne wspomnienia Zenona Rogali

Przychodzi taki czas, kiedy w chwilach relaksu wracamy coraz częściej do wspomnień. Takich najbardziej osobistych, z czasów dzieciństwa, wczesnej i późniejszej młodości. Wracamy chętnie, pewnie dlatego, że coraz bardziej te wspomnienia nam się zacierają, niekoniecznie przez sklerozę.

Czytaj całość