Dzień Kobiet – kilka pomysłów na prezent

Dzień KobietDzień Kobiet to święto honorujące wszystkie panie niezależnie od wieku. Warto o tym pamiętać i obdarować kobiety jakimś drobiazgiem bez konkretnego powodu, po prostu za to że są.

Tulipany, goździki, róże…

Bukiet kwiatów w ten marcowy dzień to idealne rozwiązanie. Wybierając kwiaty dla ukochanej kobiety warto spojrzeć w kierunku róż. Są one od zawsze kojarzone są z silnymi uczuciami, stąd też świetnie nadają się na każdą okazję. Jeśli w Walentynki obdarowałeś ukochaną czerwonymi różami, to może teraz wybierz nieco inny kolor. Świetnie prezentują się białe, żółte lub herbaciane kwiaty. Warto też pomyśleć o typowo wiosennych bukietach. Początek marca to czas, kiedy w sklepach pojawiają się tulipany, narcyzy, hiacynty czy żonkile zarówno w formie bukietu jak i w niewielkich doniczkach umożliwiających uprawę kwitnących roślin cebulowych w domu. Wybór takich kwiatów to świetny pomysł zwłaszcza dlatego, że wszyscy tęsknią już za wiosennymi kolorami. Na koniec coś dla miłośników stylu retro – goździki. Kwiaty te zostały odstawione na bok w ostatnich latach, ponieważ bardzo mocno kojarzyły się z socjalizmem panującym w naszym kraju. Dziś wracają do łask i z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.

Dzień Kobiet

Słodycze

Kolejnym upominkiem, który doskonale sprawdza się 8 marca są słodycze w każdej postaci. Pięknie zapakowane czekoladki, bukiet z pralin czy porcja ulubionego ciasta to pomysł na słodkie „co nieco” będące idealną zachętą do wspólnie spędzonego popołudnia przy kawie.

Drobiazg dla Pani

Poza kwiatami i słodyczami można podarować kobiecie także inne drobne upominki. Każda pani chętnie przyjmie drobną biżuterię, apaszkę czy zegarek. Wiosną powodzeniem cieszą się również specjalne kosmetyki takie jak wody toaletowe czy perfumy. Lekkie zapachy doskonale pasują do ciepłych pór roku, które nadchodzą.

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to czas, kiedy każdy mężczyzna powinien na chwilę przystanąć i zastanowić się jak ciężko byłoby na tym świecie bez płci przeciwnej. Kobiety stanowią tę „piękniejszą” i bardziej uczuciową część ludzkości. Często to właśnie dzięki żonom, mamom, córkom czy koleżankom wszystko funkcjonuje lepiej. W czystym domu czeka ciepły obiad, w pracy można liczyć na zrozumienie, a w szkole czy na studiach ściągnąć trudne zadanie od koleżanki z zeszytu. 8 marca jest dniem, kiedy koniecznie trzeba podziękować za te drobiazgi, które otrzymujemy od kobiet przez cały rok. Kwiatek czy czekoladka to symboliczny podarek mówiący o tym jak wiele znaczy dla nas płeć piękna.

Jeśli macie swoje sprawdzone sposoby na świętowanie tego szczególnego dnia napiszcie w komentarzach – chętnie się z nimi zapoznamy.

1111