Dzika Botswana – wycieczka z biurem podróży „LogosTour”

Botswana

wycieczka z biurem podróży

Botswana jest dużym afrykańskim krajem, położonym w południowej części kontynentu. Jej stolicą jest Gaborone, natomiast języki urzędowe to angielski i tswana. Kraj ten charakteryzuje się bogatymi zasobami kamieni szlachetnych oraz złota. Posiada również niezwykle bogatą faunę i florę – główną atrakcję stanowią egzotyczne safari, na których można podziwiać afrykańską sawannę w pełnej okazałości. Co ciekawe, ten niepozorny afrykański kraj jest stosunkowo bogaty, a dochód narodowy na głowę mieszkańca jest niewiele niższy niż w Polsce! Dla wielu turystów Botswana stanowi wielką zagadkę. Jednak jest to miejsce, w którym niezapomniane chwile są niemal gwarantowane. Kraj ten przepełniony jest cudami natury i zapierającymi dech w piersiach widokami. Jeżeli Botswana wydaje ci się idealnym miejscem na przeżycie przygody swojego życia, sprawdź ofertę biura podróży Logos Tour i jedź spełniać marzenia!

Delta Okawango

Zdecydowanie najważniejszym punktem, który zobaczymy w zakładce „Botswana wycieczka” jest Delta Okawango – największa na świecie śródlądowa delta. Jest to miejsce, w którym rzeka Okawango spotyka się z rozległymi równinami pustyni Kalahari. Tworzy to niesamowity rezerwat zwierząt, w którym siedliska wielu gatunków łączą się z lasami mopanowymi, otoczonymi przez otwarte łąki zalewowe. Obowiązkowym punktem, obecnym we wszystkich wycieczkach jest oczywiście safari, podczas którego na własne oczy można zobaczyć lwy, lamparty, czy gepardy. Pobyt w okolicach Delty Okawango obejmuje również odrobinę relaksu, który można poświęcić na obserwację zwierząt ze specjalnych werand lub odpocząć nad brzegiem basenów, po dniu pełnym wrażeń.

Rezerwat Moremi

Punktem, którego nie mogło zabraknąć na trasie wycieczki po Botswanie, jest Rezerwat Moremi. Jest to miejsce całkowicie opanowane przez dzikie zwierzęta. Współczesna cywilizacja nie ma tam wstępu. Wycieczka po tym – największym w Afryce rezerwacie – zwykle obfituje w niezapomniane wrażenia. Rezerwat zamieszkują różnorodne gatunki zwierząt, które można podziwiać podczas safari. Są to między innymi słonie, lwy, bawoły, nosorożce, czy antylopy. Rezerwat ten jest zdecydowanie jednym z najbardziej niezwykłych miejsc, które możemy zobaczyć w Botswanie. W końcu co może być piękniejszego niż dzikie zwierzęta, nietknięte cywilizacją i działalnością człowieka, żyjące w swoim naturalnym środowisku?

Inną atrakcją Botswany, bez której hasło „Botswana wycieczka” nie miałoby znaczenia, jest podziwianie walorów afrykańskiej sawanny. Najbardziej powszechną metodą, jest oczywiście tradycyjne safari. Jednak warto pamiętać, że bogactwo naturalne można eksplorować również poprzez obserwację ze specjalnych punktów widokowych, nocne słuchanie dźwięków sawanny, czy wycieczki z prawdziwymi tropicielami. Każda z tych metod, może być na swój sposób niesamowita i niezapomniana.

Park Narodowy Chobe

Park Narodowy Chobe jest największym na świecie skupiskiem wolno żyjących słoni afrykańskich – podobno żyje ich aż osiemdziesiąt tysięcy! Jest to miejsce, które powinno znaleźć się na jednym z pierwszych miejsc planując „Botswana wycieczka” – unikatowe, jedno z niewielu, w którym możemy obserwować tak duże grupy słoni. Ponadto w rezerwacie można spotkać całą Wielką Piątkę (lew, lampart, słoń, nosorożec, bawół), którą będzie można odnaleźć wraz z pomocą prawdziwego tropiciela! Pobyt w Parku Narodowym stanowi oczywiście niepowtarzalną okazję do safari oraz podziwiania zapierających dech w piersiach widoków.

Botswana jest krajem pokrytym przez sawannę, pełnym dzikich zwierząt, kamieni szlachetnych i złota. Posiada unikatowe i nietknięte przez człowieka walory przyrodnicze – największa na świecie śródlądowa delta, największy w Afryce rezerwat dzikich zwierząt oraz największe na świecie skupisko wolno żyjących słoni afrykańskich, a do tego niebywale rozwinięta demokracja i obecne na każdym kroku niezapomniane safari. Zdecydowanie Botswana jest krajem intrygującym, który swoją wielobarwnością może zaskoczyć niejednego wprawionego podróżnika!

Zobacz też:

Wycieczki do Chorwacji dla seniorów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *