EcoWipes – chusteczki pielęgnacyjne do ciała

chusteczki pielęgnacyjna

 

Wśród seniorów można wyróżnić sporą grupę osób potrzebujących specjalnej pielęgnacji. U osób leżących oraz chorych, które mają ograniczony dostęp do wody często pojawia się problem z utrzymaniem czystości. Rozwiązaniem mogą okazać się chusteczki pielęgnacyjne.

Tradycyjne chusteczki nawilżane

Większość z nas zna chusteczki nawilżane przeznaczone dla niemowląt. Ich delikatna struktura sprawia, że doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku dzieci jak i dorosłych. Niestety nie do końca nadają się do pielęgnacji chorych. Ich wadami stają się niewielki rozmiar oraz substancja nawilżająca, która pozostawia tłustą warstwę na skórze. Tym samym to, co jest zaletą w przypadku dzieci staje się wadą w przypadku seniorów.

Chusteczki nawilżane dla dorosłych

Mając na względzie wady chusteczek nawilżanych dla niemowląt, firma EcoWipes stworzyła specjalne chusteczki do pielęgnacji dorosłych. Są one większe i sztywniejsze aniżeli chusteczki przeznaczone dla najmłodszych. Ponadto substancja nawilżająca zastosowana w tych chusteczkach nie pozostawia tłustej warstwy. Należy też wspomnieć, że przetarta chusteczkami skóra niemal natychmiast wysycha, co jest bardzo ważne dla osób leżących. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko powstawania odparzeń, które są prawdziwą zmorą zarówno chorych jak i opiekunów.

Chusteczki EcoWipes są wykonane z połączenia bawełny i wiskozy. Dzięki temu są miękkie i przyjemne w dotyku. Dodatek aloesu sprawia, że poza właściwościami myjącymi maja też właściwości łagodzące. Doskonale sprawdzają się podczas przemywania okolic odparzeń, odleżyn czy zranień.

Czy warto kupić chusteczki pielęgnacyjne?

O tym jak ciężkie bywa utrzymanie higieny w przypadku osób starszych i chorych najlepiej wiedzą ich opiekunowie.  Jak można się spodziewać każdy przypadek jest inny, dlatego bardzo trudno jest dokładnie powiedzieć czy chusteczki pielęgnacyjne sprawdzą się czy też nie. Z pewnością warto je wypróbować, zwłaszcza w upalne letnie dni, kiedy tak trudno jest utrzymać skórę osoby leżącej w odpowiednim stanie. Producent w opisie produktu deklaruje, że chusteczki te sprawdzają się również w pielęgnacji osób z nietrzymaniem moczu. Zgodnie z deklaracją redukują one również nieprzyjemne zapachy fizjologiczne. Każdy, kto opiekuje się chorym człowiekiem wie, że ta cecha chusteczek może być bardzo przydatna.  Naszym zdaniem warto je wypróbować. Jeśli się nie sprawdzą, najwyżej nie kupisz ich następnym razem. Jednakże jest bardzo możliwe, że okażą się pomocne w codziennym utrzymaniu higieny i zaczniesz sięgać po coraz to nowe opakowania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *