Blogujemy! Warsztaty dla osób 60+


Szczegóły wydarzenia

To wydarzenie zakończyło się 17 Październik 2017


blogujemy

Na zajęcia zapraszamy wszystkie osoby 60+ zainteresowane prowadzeniem blogów i pisaniem tekstów do internetu.

Na warsztatach wyjaśnimy, czym jest blog, jak go założyć i dlaczego warto to zrobić. Sprawdzimy, o czym piszą inni i poszukamy pomysłów na autorskie blogi. Zastanowimy się, skąd czerpać inspirację i motywację do pisania. Poćwiczymy kreatywność i elastyczność myślenia. Będziemy ciąć i sklejać zdania, bawić się słowami i pracować nad tym, by nasz styl stał się żywy, obrazowy i rozpoznawalny. Sprawdzimy, jak połączyć tekst ze zdjęciem albo grafiką, by przyciągnąć uwagę czytelników. Przyjrzymy się też językowi używanemu w internecie i zajrzymy w najciekawsze zakamarki sieci.

Na cykl trzech spotkań zapraszamy seniorów, którzy brali udział w poprzednich edycjach warsztatów w ramach projektu PISZEMY+ i całkiem nowych uczestników.

Zajęcia odbędą się 3 października, 10 października i 17 października w godz. 12.00-15.10 w bibliotece Przystanek Książka przy ul. Grójeckiej 42 w Warszawie.

WARSZTATY SĄ BEZPŁATNE, ALE OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc jest ograniczona): przystanek@bpochota.waw.pl, tel. 22 822 38 06 lub w siedzibie biblioteki w godzinach otwarcia.

Każde spotkanie będzie trwało ok. 3 godzin. Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne na zajęciach, słodki poczęstunek, owoce, kawę, herbatę i zimne napoje.

W grudniu wszystkich uczestników warsztatów zaprosimy na dodatkowe spotkanie z udziałem Gościa Specjalnego.

Zajęcia odbywają się w ramach piątej edycji projektu PISZEMY+ współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Więcej informacji na stronie www.piszemyplus.pl