Dancing Zdrowotny na Chłodnej w Warszawie


Szczegóły wydarzenia


Dancing ZdrowotnyKlubokawiarnia Chłodna 25 – niezależna instytucja kultury na Woli działająca w ramach dzielnicowego programu „Lokal na Kulturę” – zaprasza na DANCING ZDROWOTNY – cykl darmowych zajęć przeznaczonych dla aktywnych seniorów. Serdecznie prosimy o zamieszczenie informacji na Państwa stronach oraz rozpropagowanie informacji o zajęciach. Poniżej przedstawiamy krótki opis wydarzenia wraz z terminarzem zajęć.

 

„Rekreacja przez taniec to nowa propozycja zajęć rekreacyjnych dla seniorów i osób spędzających całe dnie przy biurku. Poprzez tańce użytkowe chcemy zachęcić do aktywności fizycznej oraz pomóc w integracji i relacjach międzyludzkich.

 

Jest to praktyczne zapoznanie uczestników zajęć z kanonem prawidłowej techniki gimnastyki i z podstawowymi ćwiczeniami rozgrzewającymi, podczas których podnosi się stężenie większości hormonów we krwi, zwiększa procentowe wykorzystanie węglowodanów jak i poprawia wentylację płuc. Poprawia się ukrwienie mózgu oraz harmonizują się czynności wegetatywne i motoryczne układu nerwowego. Dzięki uelastycznieniu ścięgien i wiązadeł poprzez profesjonalną rozgrzewkę i taniec zwiększa się zakres ruchowości poszczególnych stawów.”

 

Zapraszamy do współpracy przy projektach społeczno – kulturalnych.

 

Organizator:

Klub Chłodna 25

 

Adres:

Klubokawiarnia Chłodna 25

Ul. Żelazna 75a (wejście od ul. Chłodnej)

Telefon kontaktowy: +48 501 279 628