Majówka w Muzeum Śląskim


Szczegóły wydarzenia

To wydarzenie zakończyło się 03 Maj 2017


Zwiedzanie pokopalnianych budynków warsztatu mechanicznego i kuźni, wjazd na wieżę dawnego szybu „Warszawa II”, a tuż obok ćwiczenia jogi na świeżym powietrzu. Kapryśna, ale zbliżająca się wielkimi krokami wiosna to znak, że w Muzeum Śląskim będzie można skorzystać z atrakcji dostępnych wyłącznie w sezonie wiosenno-letnim.

 

W nadchodzącą majówkę (1–3 maja 2017) zapraszamy do rodzinnego zwiedzania Muzeum Śląskiego, które będzie czynne od godziny 10.00 do 20.00. Otwarty teren parkowy oraz otaczający siedzibę ogród sensoryczny z kompozycjami kwiatów i ziół na pewno przyciągną miłośników natury, którzy będą mogli skorzystać także z otwartego w tych dniach ogrodu letniego restauracji „Moodro”.

Postawna, bo mająca 40 metrów wysokości i ważąca 100 ton wieża widokowa jest obecnie najbardziej rozpoznawalnym symbolem Muzeum Śląskiego. Wybudowana na początku lat 20. XX wieku, jest pozostałością po jednym z najstarszych szybów kopalni. Zachowana w oryginalnym stanie, bez poważnych przekształceń, stanowi świadectwo rozwiązań technologicznych tamtego czasu. W trakcie budowy nowej siedziby Muzeum została zaadaptowana na wieżę widokową, którą wraz z wybudowanym na początku XX wieku budynkiem warsztatu mechanicznego oraz kuźni można zwiedzić w ramach „biletu industrialnego” w cenie 6 złotych normalny oraz 4 złoty ulgowy już od 1 maja. Do skorzystania z tej oferty zapraszamy wszystkich fanów zabytków techniki, których na pewno skusi także jedna z dwóch nowych propozycji  Muzeum, czyli „Byzuch u Ferdynanda”, w ramach której zwiedzimy z przewodnikiem budynki dawnej kopalni „Ferdynand” i poznamy historię tego terenu. Drugą nowością w cenniku jest propozycja dla osób, które znają już wystawy stałe, a chciałaby zwiedzić tylko wystawy czasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *