Na końcu języka – warsztaty dla seniorów


Szczegóły wydarzenia

To wydarzenie zakończyło się 26 Październik 2017


warsztaty dla seniorów

Na bezpłatne warsztaty zapraszamy przede wszystkim tych, którzy doceniają wagę słów.

Na zajęciach podyskutujemy o tym, jak zmienia się język. Sprawdzimy, skąd się biorą nowe słowa i czy na pewno są nam potrzebne. Porozmawiamy o lajkowaniu, makdonaldyzacji, hipsterach, spojlerowaniu i takaniu (naprawdę jest takie słowo!). Zastanowimy się też, gdzie się podziali absztyfikanci, szansonistki, dzierlatki i berbecie. Przyjrzymy się zasadom językowej grzeczności, modnym imionom i temu, jak mówią do nas urzędnicy. Podyskutujemy o tym, jakie błędy językowe najbardziej nas denerwują i dlaczego. A przy tym poćwiczymy językową kreatywność, będziemy bawić się słowami, sprawdzać ich pojemność i siłę. Popracujemy też nad stylem swoich wypowiedzi.

Na cykl trzech spotkań zapraszamy seniorów, którzy brali udział w poprzednich edycjach warsztatów w ramach projektu PISZEMY+ i całkiem nowych uczestników.

Zajęcia odbędą się 12 października, 19 października i 26 października w godz. 12.00-15.10 w bibliotece Przystanek Książka przy ul. Grójeckiej 42 w Warszawie.

WARSZTATY SĄ BEZPŁATNE, ALE OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc jest ograniczona): przystanek@bpochota.waw.pl, tel. 22 822 38 06 lub w siedzibie biblioteki w godzinach otwarcia.

Każde spotkanie będzie trwało ok. 3 godzin. Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne na zajęciach, słodki poczęstunek, owoce, kawę, herbatę i zimne napoje.

W grudniu wszystkich uczestników warsztatów zaprosimy na dodatkowe spotkanie z udziałem Gościa Specjalnego.

Zajęcia odbywają się w ramach piątej edycji projektu PISZEMY+ współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Więcej informacji na stronie www.piszemyplus.pl

Inicjatywie patronują: Głos Seniora, Gazeta Senior, Seniorzy24.pl i CaféSenior.pl