Warsztaty Dziennikarskie – Piszemy+


Szczegóły wydarzenia

To wydarzenie zakończyło się 05 Wrzesień 2017


warsztaty dziennikarskie
Fot. Jacek Łagowski

 

Masz chęć napisać recenzję albo felieton? Chcesz się dowiedzieć, jak pracują dziennikarze? Masz 60 lub więcej lat? Weź udział w naszych warsztatach!

Na zajęciach przyjrzymy się popularnym gatunkom dziennikarskim. Poćwiczymy pisanie tekstów, które pozwalają dzielić się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami i ocenami. Sprawdzimy też, jak to robią najlepsi. Napiszemy list do redakcji, recenzję filmową, książkową albo kulinarną, zmierzymy się z felietonem i komentarzem. Przekonamy się, czy każdy może zostać dziennikarzem i zrobimy nietypowy przegląd prasy. Zastanowimy się przy okazji, jakim językiem mówią do nas media, czym jest tabloidyzacja i czy gazeta wydawana przez hipermarket to prawdziwa gazeta. A to wszystko przy kawie, cieście i (jeśli pogoda dopisze) w pięknym ogrodzie

Zajęcia odbywają się w ramach festiwalu “Lato Seniora” 22 sierpnia, 29 sierpnia i 5 września w godz. 10.00-13.10 w Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście przy ul. Świętojerskiej 12a.

WARSZTATY SĄ BEZPŁATNE, ALE OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc jest ograniczona):
tel. 607 825 475, latoseniora@cps.srodmiescie.warszawa.pl
lub tel. 691 937 428, warsztaty.pisarskie@gmail.com

Każde spotkanie będzie trwało ok. 3 godzin. Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne na zajęciach, słodki poczęstunek, owoce, kawę, herbatę i zimne napoje.

Jesienią wszystkich uczestników warsztatów zaprosimy na dodatkowe spotkanie z udziałem Gościa Specjalnego.

Zajęcia odbywają się w ramach piątej edycji projektu PISZEMY+ współfinansowanej ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Więcej informacji na stronie www.piszemyplus.pl