Bezpieczne farbowanie włosów – porady

Bezpieczne farbowanie włosów - porady

W dzisiejszych czasach farbowanie włosów nie jest niczym trudnym. Dostępne w drogeriach środki do koloryzacji bardzo łatwo nakłada się i większość z nich nie grozi sfilcowaniem włosów. Warto jednak poznać podstawowe zasady, które pozwolą bezpiecznie farbować włosy.

1.Test koloru

Zanim nałożysz farbę na włosy, najpierw sprawdź, czy dobrze dobrałaś kolor. Nałóż odrobinę farby na cienkie pasmo włosów. Po wyznaczonym czasie będziesz widziała czy wybrana barwa jest taka, jakiej oczekiwałaś.

2. Temperatura powietrza

Tylko znawcy tematu wiedzą, że temperatura panująca w pomieszczeniu, gdzie farbuje się włosy ma wpływ na ich wybarwienie. Powinnaś wiedzieć, że w gorącym pomieszczeniu włosy znacznie szybciej ulegają koloryzacji. Jest to szczególnie ważne jeśli chcesz pofarbować włosy na blond.

3. Odświeżanie koloru

Z każdym kolejnym myciem włosów kolor blaknie, dlatego też warto skorzystać z odświeżenia koloru. Firma Wella w ostatnim czasie przygotowała farby do włosów, w których znajduje się dodatkowa saszetka z barwnikiem przywracającym farbowanym włosom blask i świeżość. Taki odświeżacz lub też niewielką ilość farby, której używałaś do koloryzacji włosów powinnaś nałożyć po około dwóch tygodniach od farbowania. Dzięki temu zabiegowi włosy dłużej będą zachwycały pięknym, intensywnym kolorem.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nieumiejętne farbowanie włosów mogło doprowadzić do prawdziwej tragedii. Dziś już nie ma takiego problemu. Nowoczesne farby nie zawierają szkodliwego amoniaku, który niszczył włosy. Dziś coraz częściej koloryzacja opiera się na specjalnych olejkach, które nie tylko nadają piękny kolor, ale dodatkowo odżywiają włosy. Farby te są bardzo łatwe w użyciu i każda kobieta doskonale poradzi sobie z ich nałożeniem w warunkach domowych.

Artykuł powstał przy współpracy https://trycholog-torun.pl/

Jeden komentarz


  1. W zupełności zgodzę się z temperaturą powietrza gdyż ostatnio spaliłam przez to włosy rozjaśniaczem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.