Fotograf

FOTOGRAF_POSTER_popW Polsce bardzo rzadko można obejrzeć dobry thriller rodzimej produkcji. Nasze kino specjalizuje się w romantycznych komediach i dramatach, ale dzięki nowej produkcji Waldemara Krzystka może to się zmienić.

 

Reż. Waldemar Krzystek

Rok produkcji 2014

W rolach głównych: Tomasz Kot, Adam Woronowicz i Sonia Bohosiewicz

 

W Moskwie szleje nieuchwytny seryjny morderca, któremu policja nadała przydomek „Fotograf”, ponieważ przy zwłokach każdej kolejnej ofiary pozostawia kartkę z numerem podobnym do tych, jakich używają policyjni fotografowie. Rosyjska policja prowadzi długotrwałe poszukiwania, a wszystkie ślady prowadzą do Polski. To właśnie tutaj, w odległej przeszłości, miały miejsce dramatyczne wydarzenie, które bezpośrednio wiążą się z moskiewskimi zabójstwami.

Rosyjska policja wybiera się na dalsze poszukiwania do Polski. Na miejscu zagranicznych funkcjonariuszy wspiera oficer lokalnej policji (Adam Woronowicz). W składzie ekipy śledczej jest również jedna kobieta – Natasza, która to jako jedyna rozmawiała z mordercą i zdołała przeżyć. Tylko ona może zidentyfikować zbrodniarza w razie bezpośredniej konfrontacji.

 

 

 

Film „Fotograf” wchodzi do kin w styczniu.