Hiacynty – kwiaty idealne na Dzień Kobiet

hiacynty
Fot. wymarzonyogrod.pl

8. marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Niestety marzec to początek wiosny i n cudowne bukiety z kwiatów ogrodowych nie ma co liczyć. Warto jednak postawić na żywe, wiosenne i niezwykle barwne kwiaty jakimi są hiacynty.

 

Hiacynty – kilka informacji
Hiacynty to piękne kwiaty cebulkowe, które pojawiają się w sklepach właśnie w okolicy Dnia Kobiet. Można je kupić w każdej kwiaciarni, a coraz częściej pojawiają się również w marketach. Najczęściej kwiaty te występują w różnych odcieniach bieli, różu i fioletu. Kwiaty są umieszczone w bardzo różnych pojemnikach. Można kupić pojedyncze kwiaty w plastikowych pojemnikach, kompozycje kilku roślin w podłużnych doniczkach lub kwiaty umieszczone w szklanych wazonach.

 

Hiacynty – jakie wybrać
Kupując kwitnące rośliny doniczkowe warto dokładnie przyjrzeć się im. Przede wszystkim należy

hiacynty
Fot. pixabay.com

wybrać okazy, które nie są w pełni rozwinięte. Im więcej pąków będzie zawierał kwiatostan tym lepiej, ponieważ roślina będzie dłużej cieszyła oczy swoją urodą. Warto także zwrócić uwagę na to czy roślina wygląda zdrowo. Jeśli ma suche liście lub odpadające kwiaty, lepiej wybrać inną.

 

Hiacynt – idealny na Dzień Kobiet
Hiacynty to bardzo piękne kwiaty. Wspaniale prezentują się w doniczkach i szklanych pojemnikach. Ponadto to jedne z pierwszych wiosennych kwiatów, które podbijają serca wszystkich kobiet. Te kwiaty idealnie nadają się na upominki podczas tego wiosennego święta.