II Ogólnopolska Parada Seniorów przejdzie ulicami Warszawy już 20 czerwca

Parada Seniorów 2015-plakatEnergetyczne wydarzenie organizowane przez DJ Wikę i Fundację ZACZYN to próba pokazania potencjału wielkiej grupy społecznej osób 60, 70 czy 80+.

W Polsce już dziś mamy prawie 10 milionów seniorów, a za kilka dekad będziemy jednym z najstarszych państw kontynentu. Przed nami nowe wyzwania o których chcemy opowiedzieć w nieszablonowy sposób! Teraz pora na seniora!

W kolorowej i głośnej Paradzie weźmie udział 10 000 osób z całej Polski. Przemaszerują przez Warszawę przeciwko krzywdzącym stereotypom i na rzecz lepszej polityki senioralnej. A po Paradzie będą uczestniczyć w otwartym dla wszystkich Pikniku Pokoleń.

Zachęcamy do upowszechnienia informacji o Paradzie. Z jej celami można zapoznać się tu: http://parada.zaczyn.org/glowna-2/po-co-parada/

Natomiast stąd można pobrać grafiki promujące wydarzenie oraz film zapowiadający imprezę: http://parada.zaczyn.org/dla-mediow/.

W serwisie www.parada.zaczyn.org znajdziecie również informacje o naszych ambasadorach oraz licznych atrakcjach wydarzenia. W programie Parady m. in. roztańczony przemarsz z dwoma ruchomymi scenami, a w pikniku Pikniku m. in. koncerty, debaty, warsztaty, spotkania przygotowane przez kilkanaście organizacji obywatelskich.

Przypominamy, że na największe autentycznie międzypokoleniowe wydarzenie w Polsce można dojechać bezpłatnie dzięki PKP Intercity. Na miejscu czekać będzie bezpłatny poczęstunek i napoje fundowane przez Profi i Nałęczów Zdrój.

Zachęcamy Was do odwiedzania i zapraszania do polubienia naszego profilu na FB: www.facebook.com/ParadaSeniorowIPiknikPokolen.

Do zobaczenia 20 czerwca 2015 w samo południe w Warszawie!

DJ Wika i Fundacja ZACZYN

Paradzie patronują: Minister Pracy i Polityki Społecznej, Rzecznik Praw Obywatelskich, Prezydent m.st. Warszawy.