Jak dekorować pierniki?

jak dekorować pierniki

Pierniczki to ciastka, które kojarzą się ze świętami Bożego Narodzenia. Ich pieczenie i dekorowanie to w wielu domach praca, do której zapraszani są wszyscy jej członkowie. Z lukrem i dodatkami siadają przy stosie ciastek dziadkowie, rodzice i wnuki. Wszyscy mogą wyżyć się artystycznie a potem cieszyć się pięknymi słodyczami.

Pierniczki świąteczne to nie tylko łakocie pojawiające się na stole. Można je wykorzystać również w inny sposób. Ładnie ozdobione świetnie prezentują się jako jadalne ozdoby choinkowe. Wiele osób używa ich także jako własnoręcznie wykonany prezent.

Niestety pierniki to ciastka, które piecze się z dużym wyprzedzeniem. Jeśli ich jeszcze nie zrobiliście do tej pory, to możecie w zamian upiec ciastka korzenne. Smakiem przypominają pierniki i można je udekorować podobnie jak tradycyjne świąteczne wypieki. Jeżeli nie umiesz samodzielnie piec możesz skorzystać z gotowych ciastek kupionych w sklepie. W wielu marketach można kupić pierniki gotowe do dekorowania. To taka wersja last minut dla nie najlepszych cukierników.

Poniżej zamieszczamy krótki film dotyczący dekorowania pierników. Mamy nadzieję, że skorzystacie z podpowiedzi pani Małgorzaty Gnas- Wiernickiej dotyczącymi dekorowania świątecznych pierników.

Materiał Video – newsrm.tv