Jak przywrócić skórze młody wygląd i poprawić proporcje twarzy?

Vichy

Jak przywrócić skórze młody wyglądWraz z wiekiem w organizmie spada poziom hormonów, przez co znacznie pogarsza się stan skóry. Utrata wody, zanik kolagenu oraz elastyny prowadzą do pojawiania się zmarszczek i utraty idealnych proporcji twarzy. Procesu starzenia się skóry nie można, co prawda, zatrzymać, jednak istnieją sposoby, aby skutecznie niwelować jego oznaki. Dowiedz się, jak przywrócić skórze młody wygląd!
 
Starzenie się skóry
Wiek, w którym zauważamy pierwsze zmarszczki, jest bardzo indywidualną kwestią – duże znaczenie ma to, w jaki sposób o siebie dbamy i jaki tryb życia prowadzimy. Przyspieszony proces starzenia się skóry zauważamy przeważnie 5 lat po zakończeniu miesiączkowania. Podczas menopauzy znacznie spada poziom kobiecych hormonów, a wysokość kolagenu obniża się nawet o 30%! Procesowi temu nie sprzyja także fakt, że ilość kwasu hialuronowego, który zatrzymuje wodę w skórze, również się zmniejsza. Ponadto wraz z wiekiem spada aktywność gruczołów łojowych i potowych. Skutkiem tych wszystkich zmian jest utrata elastyczności, napięcia oraz właściwego nawilżenia. Skóra traci gęstość, pojawiają się coraz głębsze zmarszczki, a proporcje i owal twarzy ulegają znacznym zmianom. Co robić, aby zniwelować te oznaki starzenia?

 

Pielęgnacja skóry starzejącej się
W pewnym wieku skóra wymaga wyjątkowej pielęgnacji. Zwykłe kremy nawilżające, które stosowałaś do tej pory, mogą okazać się niewystarczające. W zmożonym okresie starzenia się skóry, a więc podczas menopauzy, postaw na kremy naprawcze. Zawierają one kwas hialuronowy, który wnikliwie wiąże wodę i zatrzymuje ją w komórkach skóry. Przenikający do naskórka kolagen zapobiega wysuszaniu, a cenne ceramidy są niezbędne do utrzymania cery w dobrej kondycji. Dodatkowo kremy naprawcze są bogate w składniki poprawiające jędrność skóry – witaminę A, C i E, a także retinol i kwas salicylowy. Warto też zwrócić uwagę, aby krem do twarzy posiadał działanie napinające cerę i liftingujące. Powinno stosować się inny krem na dzień, a inny na noc. Kosmetyki te są zróżnicowane pod względem przystosowywania się do naturalnych procesów fizjologicznych organizmu. Krem na noc poprawiający proporcje twarzy firmy Vichy oddziałuje na skórę znacznie silniej niż inne kosmetyki, ponieważ jest przystosowany do radzenia sobie z problemami cery w okresie menopauzy. Poza tym, że wygładza zmarszczki, znacznie poprawia owal twarzy. Podczas pielęgnacji skóry nie można zapominać o prawidłowym nakładaniu kremu – należy robić to kolistymi ruchami, zaczynając od dołu i kierując się ku górze twarzy.

 

Inne metody poprawiające wygląd
Poza stosowaniem właściwego kremu przeciwzmarszczkowego nie można zapominać o wspomaganiu swojej skóry również od wewnątrz. Prowadząc zdrowy styl życia, o wiele dłużej uda nam się zachować gładką cerę. Po pierwsze wskazane jest stosowanie diety, która pomoże opóźnić proces pojawiania się zmarszczek. Muszą znajdować się w niej tzw. witaminy młodości i piękna, a więc witaminy A, C i E. Pomagają one chronić skórę przed nadmiernym wysuszaniem, utratą kolagenu i zwalczają szkodliwe działanie wolnych rodników. Znajdziesz je przede wszystkim w warzywach i owocach, a także wątróbce, orzechach, kiełkach, jajkach czy pełnoziarnistym pieczywie. Wysypiaj się, pij dużo wody, ograniczaj używki, a Twoja skóra na pewno odwdzięczy Ci się młodym wyglądem na długie lata.
Jak widzisz, zachowanie gładkiej cery i właściwych proporcji twarzy nie wiąże się tylko z wizytami w gabinetach chirurgii plastycznej. Powstrzymaj starzenie się skóry z właściwymi kosmetykami i zdrowym trybem życia – bez bólu i utraty mnóstwa pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.