Jak sprzątać mieszkanie żeby uchronić się przed wirusami?

jak sprzątać mieszkanie

Wirusy to drobnoustroje, które towarzyszą nam każdego dnia. Od zawsze mamy kontakt z drobnoustrojami wywołującymi przeziębienie, grypę czy inne choroby. Obecnie jednym z najgroźniejszych wirusów w naszym otoczeniu jest koronawirus wywołujący chorobę SARS COV II. Jednakże to, że wirusy znajdują się w naszym otoczeniu nie oznacza, że nie możemy się przed nimi bronić. Jednym z najlepszych sposobów ograniczenia kontaktu z tymi drobnoustrojami jest dokładne sprzątnie pomieszczeń mieszkalnych. Podpowiadamy jak to robić skutecznie.

Dokładne sprzątanie domu to podstawa

Przed drobnoustrojami nie można się zabezpieczyć zupełnie, ale warto zrobić wszystko, aby ograniczyć ich ilość. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą możemy zrobić jest dokładne sprzątanie mieszkania. Należy przede wszystkim pamiętać o systematycznym odkurzaniu wszystkich domowych sprzętów. Trzeba także pamiętać o odkurzeniu dywanów i tapicerki mebli. Ponadto należy dbać o systematyczne i bardzo dokładne mycie podłóg. Aby skutecznie sprzątać pozbywając się przy tym wirusów i bakterii z mieszkania nie wystarczy sama woda. Do tego celu przyda się skuteczna chemia do sprzątania.

Łazienka i kuchnia – siedlisko bakterii i wirusów

Bakterie i wirusy lubią ciepło i wilgoć. Takie warunki panują przede wszystkim w kuchni i łazience. Dlatego bardzo ważne jest dokładne sprzątanie w tych pomieszczeniach. Do czyszczenia powierzchni kuchennych i łazienkowych należy używać odpowiednich substancji czyszczących. Bardzo ważne jest, aby wybierać wyłącznie sprawdzone środki do dezynfekcji.

Gdzie szukać środków do dokładnego sprzątania?

Na rynku dostępnych jest wiele środków do sprzątania mieszkań i domów. Jednakże nie każdy z nich działa tak samo. Niektóre czyszczą zabrudzenia, ale nie dezynfekują czyszczonych powierzchni. W sklepach można także kupić środki, które przeznaczone są do dezynfekcji, ale substancje czynne w nich zawarte mogą być bardzo silne. Tak jest m.in. w przypadku detergentów do czyszczenia toalet. Niektórzy dodają je np. do wody, którą myją podłogi, co nie jest najlepszym pomysłem. Taka mieszanka nie dezynfekuje, ale może zniszczyć płytki lub panele. Dlatego, jeśli chcemy mieć dom czysty i wolny od wirusów i bakterii musimy zadbać o odpowiednie środki czyszczące. Szeroką gamę takich preparatów można znaleźć między innymi na stronie https://calde.pl.

W dobie koronawirusa każdy chce jak najlepiej zabezpieczyć się przed zakażeniem. Jednym z podstawowych sposobów zapobiegania chorobom jest utrzymanie czystości w mieszkaniu. Aby sprzątanie było efektywne należy korzystać z dobrej jakości, sprawdzonych środków do czyszczenia i dezynfekcji.