Jakie kremy przeciwzmarszczkowe stosować?

Jakie kremy przeciwzmarszczkowe stosować?

Właściwa pielęgnacja cery pozwoli utrzymać ją w dobrej kondycji i cieszyć się gładką skórą bez zmarszczek przed długi czas. Warto zatem wiedzieć, jakich składników szukać w kremach przeciwzmarszczkowych, aby były skuteczne, wygładzały istniejące linie i zapobiegały pojawianiu się kolejnych.

Retinol

To pochodna witaminy A, która działa na skórę wielokierunkowo. Nie tylko rozjaśnia zmiany pigmentacyjne, ale także redukują zmarszczki i bruzdy. Pobudzają syntezę włókien kolagenowych i elastyny, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta i elastyczna. Odpowiednia ilość kolagenu w skórze zapobiega także pojawianiu się zmarszczek w przyszłości i zapewnia skórze młodzieńczy blask na lata.

Witamina C

To ważny składnik w kremach przeciwzmarszczkowych, ponieważ dzięki niej można usunąć pojawiające się z wiekiem przebarwienia oraz rozświetlić cienie pod oczami i całą cerę. Witamina C to również bardzo silny antyoksydant, który chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, które odpowiedzialne są za przedwczesne starzenie się skóry. Witamina C wspomaga również działanie filtrów przeciwsłonecznych, dodatkowo chroniąc skórę przed niszczącym działaniem promieniowania słonecznego. Składnik ten jest również niezbędny do produkcji nowych włókien kolagenowych w skórze.

Kwas hialuronowy

Optymalne nawilżenie to klucz do utrzymania skóry w dobrej kondycji. Od przesuszonej cery do zmarszczek jest krótka droga. Kwas hialuronowy doskonale zatrzymuje wilgoć w naskórku i tworzy na powierzchni skóry ochronny filtr. Występuje on naturalnie w ludzkim organizmie, jednak z wiekiem oraz pod wpływem wielu czynników, takich jak palenie papierosów, niezdrowa dieta czy zbyt mała ilość snu, jego ilość drastycznie maleje. Z tego względu wybierając krem przeciwzmarszczkowy, warto zwrócić uwagę czy zawiera on w składzie tę substancję.

Witamina E

To obok witaminy C drugi najsilniejszy przeciwutleniacz, który wymiata wolne rodniki. Nazywana witaminą młodości i płodności witamina E nawilża i odżywia skórę, czyniąc ją jedną, sprężystą i odporną na czynniki zewnętrzne. Jednak w przypadku cery tłustej i trądzikowej jej nadmierne stosowanie może ją lekko zapychać i powodować powstawanie zaskórników.

Filtry przeciwsłoneczne

Ochrona przed promieniowaniem słonecznym jest kluczową kwestią w profilaktyce przeciwstarzeniowej. To właśnie promienie słoneczne w dużej mierze odpowiadają za pojawienie się pierwszych oznak starzenia.

Odpowiedni krem z filtrem powinien chronić skórę zarówno przed promieniowaniem UVB, jak i UVA, które działa z takim samym natężeniem przez cały rok. Dlatego też codziennie rano należy nakładać krem z wysokim faktorem UV, najlepiej SPF 50.

Dobry krem przeciwzmarszczkowy to podstawa w pielęgnacji, która ma na celu redukcję zmarszczek i zapobieganie ich pojawianiu się. Warto jednak wybierać mądrze i czytać składy produktów. Dzięki temu efekty ich stosowanie będą zadowalające. Warto jednak o cerę dbać kompleksowo i oprócz pielęgnacji, stosować także zdrową dietę i pić dużo wody.

Więcej informacji na ziaja.com