Jarmark Bożonarodzeniowy

jarmark bożonarodzeniowy

Co roku na Wrocławskim rynku zaczynają się dziać niezwykłe rzeczy. Cały rynek zamienia się w magiczne miejsce, na którym pojawiają się niesamowite rzeczy… Ludzie uśmiechają się do siebie i ze wszystkich stron słychać głośne “Wesołych Świąt!” Centrum Wrocławia skupia mnóstwo ludzi, którzy do domu wracają rozpromienieni, zaopatrzeni w niezwykle oryginalne prezenty dla bliskich… Co się tam dzieje? To doroczny Jarmark Bożonarodzeniowy!

Wrocławska tradycja

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to już tradycja. Rozpoczyna się na długo przed świętami. Rynek zamienia się w niesamowicie klimatyczne miejsce ustrojone choinkami, światełkami, a wokół unosi się uroczy aromat pierników. Mieszkańcy nie wyobrażają już sobie świąt bez tego wydarzenia, a co ciekawe, wiele osób przyjeżdża specjalnie, by to zobaczyć.

Wszystko rozpoczyna się hucznym otwarciem, w którym bierze udział orkiestra dęta. Przez te dni bez przerwy dzieją się niezwykłe rzeczy: przybywa nie tylko wiele gości, ale również Mikołaj. Można spróbować przeróżnych przysmaków, nie tyko pierniczków i grzańca, do wyboru są także potrawy z wielu krajów. Ogromna ilość stoisk sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. To doskonałe miejsce do spędzenia czasu z rodziną, tym bardziej, że również dla dzieci przygotowane są specjalne atrakcje. Bajkowy Lasek czeka na najmłodszych, gdzie posłuchać mogą najpiękniejszych baśni, a także zrobić sobie zdjęcie przy chatce Krasnala albo Śnieżnej Kuli.

W drewnianych domkach można kupić wiele pamiątek albo prezentów, całkowicie unikatowych, których nie można zdobyć nigdzie indziej. Ręcznie robione kartki czy drewniane rzeźby sprawią, że święta staną się wyjątkowo magiczne. Sprzedaż prowadzona jest do wieczora, dlatego każdy, kto odwiedzi Rynek może zaopatrzyć się w ciekawe drobiazgi. Na oczach widzów powstaje mnóstwo przepięknych baniek i innych ozdób choinkowych.

Nie zabraknie oczywiście koncertu kolęd, zobaczyć można kolędników a także wziąć udział w wyjątkowym Korowodzie Wróżek i Magów. Nigdzie indziej nie jest tak świątecznie. Wyjątkowy nastrój zaczyna się na wiele dni przed świętami, dlatego z jego atrakcji możemy skorzystać w dowolnym czasie. Warto się zmobilizować i wybrać tam chociaż na chwilę.

Oczywiście na Wrocławskim Jarmarku nie może zabraknąć przedstawiciela krasnali. Prezentuś – bo tak ma na imię, pojawia się tylko ten jeden raz w roku. Legenda głosi, że wystarczy trzy razy dotknąć jego czapeczki, by spełniły się nasze marzenia…

Jarmark Bożonarodzeniowy to świetna propozycja na spędzenie kilku dni. Wspaniały, świąteczny nastrój udziela się każdemu uczestnikowi, a taka wyprawa wcale nie musi być droga. W centrum Wrocławia znajduje się kilka hosteli, które gwarantują tani, a jednocześnie wygodny nocleg. Wybór jest ogromny, warto przejrzeć oferty i sprawdzić, która najbardziej nam odpowiada. Godnymi polecenia są hostele Absynt oraz Amnezja. Miejsca w pokojach kosztują nawet 25 zł za noc, więc nie jest to duży wydatek, a przy okazji można poznać wiele ciekawych osób. Warunki w takich miejscach są bardzo dobre, a do tego świetna lokalizacja, pozwala nam dotrzeć do ciekawych miejsc na piechotę.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez Amnezja Hostel Wrocław specjalizujący się w zapewnianiu taniego noclegu we Wrocławiu