Jesień życia? Wiosna możliwości! – książka dla seniorów i nie tylko

jesień życiaNakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego ukazała się książka  “Jesień życia? Wiosna Możliwości! Przewodnik po późnej dorosłości”.
Autorkami publikacji są badaczki z Uniwersytetu Łódzkiego i zawodowe psycholożki, Monika Mularska-Kucharek oraz Ewa Czernik.
Jest to praktyczny przewodnik dla seniorów, ich rodzin, opiekunów oraz dla lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek środowiskowych i społeczników napisany przez ekspertów!

Dzięki tej książce czytelnik pozna możliwości, jakimi dysponują seniorzy, aby czerpać satysfakcję z życia. Dowie się także, jak praca z emocjami, aktywność fizyczna, intelektualna oraz artystyczna i dostrzeganie wartości wiedzy płynącej z doświadczenia w okresie późnej dorosłości pozwalają wieść satysfakcjonujące życie. Autorki przedstawią zmiany zachodzące w organizmie seniora i to, jak wpływają one na jego ciało i emocje. Pokażą formy aktywności fizycznej, duchowej i społecznej, sprzyjające osiąganiu zadowolenia z życia. Dzięki ich eksperckiej wiedzy czytelnik dowie się o tym, jak w praktyce przezwyciężać trudności, które w codziennym życiu napotykają seniorzy.