Jesteś seniorem? Możesz taniej podróżować!

zniżki lotnicze dla seniorów

Bycie seniorem ma swoje liczne zalety. Człowiek w tym okresie ma już od dawna ustabilizowane życie,  stworzył swoją małą ojczyznę, a dzieci są na swoim. Odpada sporo obowiązków, z jakimi borykają się ludzie w młodym i średnim wieku. Dzięki temu ma się więcej czasu dla siebie i na realizowanie swoich pasji. Można wykorzystać go również na podróże i odwiedzenie miejsc, w których nigdy się nie było. Co ważne – nie trzeba na nie odkładać dużych pieniędzy.

Zniżki lotnicze dla seniorów – gdzie ich szukać?

Będąc seniorem rzadko kiedy ma się ochotę na kilkunastogodzinną podróż autokarem czy samochodem, zwłaszcza, jeśli jedzie się za granicę na krótszy czas. Warto skorzystać z transportu powietrznego, czyli samolotu. A czy status seniora uprawnia do zniżek? Tutaj sprawa jest skomplikowana, ponieważ owszem – istnieją zniżki lotnicze dla seniorów, ale nie u wszystkich przewoźników. Jednym z wartych polecenia dla seniora jest krajowy LOT, który oferuje zniżki na bilety dla osób starszych. Od czasu do czasu trafiają się również różnego rodzaju promocje, dzięki którym seniorzy mogą nabyć bilety w atrakcyjnej cenie również u innych przewoźników. Można śledzić tego typu promocje lotnicze na FRU.PL, czyli serwisie gromadzącym w jednym miejscu informacje na temat lotów międzynarodowych oraz krajowych. Jeśli jednak lecisz za granicę z przewoźnikiem, w którego ofercie nie istnieją zniżki lotnicze dla seniorów, również nie musisz przepłacać. Jak latać tanio, obojętnie od tego, jakie zniżki oferuje dana linia lotnicza?

Tanie loty dla każdego – seniora także!

Od wielu lat olbrzymią popularnością cieszą się tanie linie lotnicze. Ich pojawienie się na rynku dało dostęp do podróży powietrznych dosłownie każdemu, ponieważ oferują one bilety w znacznie niższej cenie, niż duzi przewoźnicy. Co oznacza „tanio” w tym przypadku? Przykładowo lot z Rzeszowa do Berlina w obie strony to wydatek nie przekraczający 70 złotych! Krótka wizyta w Paryżu? Proszę bardzo – 82 złote za bilet z Warszawy i powrotny. I to jest właśnie doskonały sposób, jak latać tanio! Mało tego – często trafiają się promocje, dzięki którym bilety mogą kosztować jeszcze mniej. Aż szkoda nie byłoby skorzystać z takiej okazji, prawda?

Czy są jakieś haczyki?

Biorąc pod uwagę niewielkie ceny, można zastanawiać się, czy nie ma tu jakiegoś oszustwa. Można jednak spać spokojnie – za wymienione kwoty naprawdę polecisz w miejsce docelowe. Jedyna niedogodność to brak podziału na klasy oraz posiłków w czasie lotu, jeśli jednak lecisz do innego miasta w Europie, wówczas nie jest to najważniejsze, ponieważ taka podróż zajmie góra 3 godziny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.