Kocimiętka – idealna do walki z komarami

kocimiętka
Fot. pixabay.com

Przyszło lato, a wraz z nim komary. Wieczorami snują się w parkach, nad trawnikami, w ogrodach i niestety w naszych domach. Do pozbywania się ich często wykorzystujemy chemiczne odstraszacze, a niepotrzebnie, gdyż można skorzystać z kocimiętki.

Kocimiętka to roślina z wyglądu przypominająca lawendę. Charakteryzuje się delikatnym zapachem przypominającym melisę i cytrynę. Kocimiętka, jak sama nazwa mówi, doprowadza do szału koty, ale lubią ją także owady. Jednak najważniejszą jej zaletą są olejki eteryczne, które odstraszają komary.

Roślina ta ma także kilka ważnych cech dla wszystkich, którzy postanowią skorzystać z jej odstraszających komary mocy. Jest ładna, pięknie pachnie i przede wszystkim jest prosta w uprawie. Roślina ta nie ma praktycznie żadnych wymagań dotyczących gleby. rośnie niemal w każdej ziemi. Ponadto charakteryzuje się szybkim przyrostem kolejnych gałązek, dzięki czemu z małego krzaczka w kilka tygodni staje się okazałą rośliną. Warto wziąć to pod uwagę wybierając dla tej rośliny doniczkę. Wytrawni ogrodnicy zalecają wybór takiej, w której kocimiętka będzie miała dużo miejsca na wzrost. Roślina ta nie wymaga też zbyt obfitego nawożenia. Właściwie wystarczy zadbać, aby miała odpowiednią ilość wody i to wszystko.

Taką kwitnącą i pachnąca kocimiętkę najlepiej ustawić na balkonie lub tarasie. Będzie wspaniale się prezentowała, ale przede wszystkim odstraszy komary, które nie będą gryzły domowników podczas snu.

A jakie Wy macie sposoby na pozbycie się uciążliwych komarów z domu? Napiszcie – czekamy na Wasze sprawdzone odstraszacze.