Komfort psychiczny dla seniora – pampersy dla dorosłych

pampersy dla dorosłych

pampersy dla dorosłych

Życie osób w podeszłym wieku bywa trudne. Przez szereg różnego rodzaju dolegliwości lub upośledzenia ruchowe zdarza się, że samodzielne wypróżnianie się jest kłopotliwe. Komfort psychiczny w przypadku tego typu czynności jest ważny, dlatego warto zdecydować się na pieluchy dla seniorów.

Pampersy dla dorosłych – dlaczego zapewniają wysoki komfort psychiczny?

Pampersy dla dorosłych zapewniają seniorowi spory komfort, ze względu na fakt, iż w razie pogorszenia się stanu zdrowia, nie musi on udawać się w celu wypróżnienia do łazienki. Ich sporym atutem jest to, że doskonale dopasowują się one do budowy ciała oraz neutralizują nieprzyjemny zapach amoniaku unoszący się z moczu. Ponadto zastosowane w nich osłony zapewniają bezpieczeństwo przed przeciekaniem, stąd też po ich założeniu można zyskać pewność, że kontrolowane lub niekontrolowane wypróżnienie się nie spowoduje kłopotu. Nie trzeba się zatem obawiać, że przy ich prawidłowym użytkowaniu, ich zawartość znajdzie się na zewnątrz.

Jak dobrać pampersy dla seniorów?

Dobierając pampersy dla seniorów, trzeba zwrócić uwagę na kilka ich podstawowych parametrów. Pierwszym z nich jest poziom chłonności. W przypadku problemów związanych z udaniem się do ubikacji, ze względu na przejściowe problemy z przemieszczaniem się, wystarczające będą pampersy o standardowej chłonności, natomiast jeśli będzie używała je osoba niepełnosprawna, trzeba postawić na takie, które pod względem chłonności plasują się na najwyższych pozycjach. Drugim z niezwykle istotnych parametrów jest rozmiar. Przed ich zakupem trzeba dokładnie zmierzyć obwód bioder seniora (z wykorzystaniem centymetra krawieckiego). Warto postawić w tym zakresie na pampersy dla dorosłych TENA dostosowane do standardowego obwodu bioder (od 80 do 110 cm), ale również dla tych osób, które posiadają nadwagę (w tym przypadku można zdecydować się na produkt dostosowany do obwodu bioder nawet 160 cm).

Jak przemóc wstyd przed ubieraniem pampersów przez seniorów

Niestety, nadal wielu seniorów traktuje noszenie pieluch jako coś wstydliwego. Nie są oni się w stanie przyzwyczaić do wypróżniania się nie w toalecie, lecz w specjalnie przeznaczony do tego produkt. Jak przemóc wstyd? Kluczowa jest rozmowa z opiekunem. Seniorowi trzeba wyjaśnić, że głównym założeniem pieluch dla dorosłych jest zapewnienie mu maksymalnego komfortu. Trzeba mu wyjaśnić, że zostały w nich zastosowane takie rozwiązania, które mają pomóc w codziennym życiu. Ponadto bardzo cenną dla niego informacją będzie to, że pieluchy zostały tak skonstruowane, że w przypadku ich używania na co dzień, nie są one widoczne spod ubrania. Nie muszą się oni zatem obawiać, że inne osoby będą zwracały na nich uwagę. Taką rozmowę warto przeprowadzić po odpowiednim przygotowaniu się. Dobrym rozwiązaniem może być poproszenie o pomoc specjalistę (np. lekarza podczas wizyty).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.