Od kiedy zacząć używać kremu przeciwzmarszczkowego pod oczy?

krem przciwzmarszczkowy

Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy to największy sprzymierzeniec w walce z pierwszymi oznakami starzenia się. Zmiany przy oczach zachodzą bardzo szybko, co wynika z tego, że skóra w tym miejscu jest niezwykle delikatna i podatna na tworzenie się bruzd i zmarszczek. Właśnie z tego powodu o skórę pod oczami należy zacząć dbać jak najwcześniej. Od jakiego wieku warto uzupełnić swoją kosmetyczkę o krem przeciwzmarszczkowy pod oczy?

Pielęgnacja skóry pod oczami dla 20 latki

Za powstawanie zmarszczek pod oczami odpowiada wiele czynników. Najważniejszymi z nich są: prowadzony styl życia oraz geny. Te dwa czynniki mogą doprowadzić do tego, że pierwsze zmarszczki mimiczne pojawią się już u dwudziestokilkulatki. Aby temu zapobiegać i przeciwdziałać ich pogłębianiu się, już w tym wieku warto sięgnąć po odpowiednie preparaty pielęgnujące. Kremy przeciwzmarszczkowe pod oczy dla 20-latek są bardzo powszechne i można je nabyć chociażby tutaj: https://www.perfumeria.pl/collections/pielegnacja-twarz-pielegnacja-okolic-oczu-i-ust. Ich formuła skupia się przede wszystkim na nawilżeniu skóry wokół oczu, co ma chronić ją przed utratą wilgoci, a zatem i jędrności. Ważnym składnikiem preparatów na wczesne zmarszczki są również przeciwutleniacze (zwalczają wolne rodniki) oraz filtry UV, które chronią przed zgubnym działaniem promieni słonecznych.

Pielęgnacja skóry pod oczami dla 30-latki

Kremy przeciwzmarszczkowe pod oczy dla 30 latki cechują silne właściwości nawilżające. Zawierają one w swoim składzie również substancje zwalczające wolne rodniki. Składniki te mają utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry oraz ochronić ją przed utratą jędrności. Takie działanie mają preparaty pielęgnujące, zawierające peptydy, kwas hialuronowy i witaminę C. Po 30 roku życia, warto zacząć również sięgać po kremy z aktywnymi składnikami przeciwzmarszczkowymi, aby zapobiegać powstawaniu nowych zmarszczek i pogłębianiu się już istniejących.

Pielęgnacja skóry pod oczami dla 40-latki

Pielęgnacja skóry wokół oczu po 40. roku życia powinna polegać na hamowaniu procesu starzenia się skóry i powstawania zmarszczek. Najlepszym wyborem będą kremy wzbogacone dodatkowo o witaminę A i E oraz koenzym Q10. Warto też zwrócić uwagę czy w preparatach wykorzystywane są składniki ujędrniające i liftingujące. Wszystkie te substancje pozwalają na szybszą regenerację skóry, walkę z wolnymi rodnikami oraz lepsze jej nawodnienie.

Pielęgnacja skóry pod oczami dla 50-latki

Czasu nie da się zatrzymać, nawet stosując najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe pod oczy, można jednak znacznie ograniczyć oznaki starzenia się skóry. W tej roli, po 50 roku życia, skutecznie pomagają kremy i serum silnie skoncentrowane, zawierające naturalne fitohormony. Ich główną rolą jest wzmacnianie włókien skóry, przywracanie jej napięcia i gęstości, zwalczenie opuchlizny, wypełnianie i redukcja głębokich zmarszczek.