Krem przeciwzmarszczkowy 40+ – wszystko, co musisz wiedzieć

krem przeciwzmarszczkowy

krem przeciwzmarszczkowy 

Starzenie się skóry to całkowicie naturalny proces, który prędzej czy później dosięgnie każdą kobietę.
Nie zmienia to jednak faktu, że pojawiające się na twarzy kobiety coraz to nowe zmarszczki, są w stanie skutecznie zepsuć na co dzień jej dobre samopoczucie.

 

Choć nie jesteśmy w stanie zatrzymać procesu starzenia się skóry, to możemy zadbać, o to, by go nieco opóźnić i cieszyć promiennym, zadbanym i świeżym wyglądem twarzy jak najdłużej. A tu bardzo duże znaczenie ma wybór odpowiedniego kremu przeciwzmarszczkowego 40+, który wygładzi istniejące już zmarszczki, a także opóźni powstawanie nowych. Podpowiadamy zatem, jak wybrać odpowiedni krem do twarzy dla 40 latki i na co zwrócić szczególną uwagę przy pielęgnacji twarzy po 40. roku życia!

Dobry krem do twarzy – czyli prezent na 40 urodziny

Prezent od kogoś bliskiego w postaci kremu przeciwzmarszczkowego do twarzy może nie spotkać się z uznaniem ze strony obdarowywanej – wiele pań bardzo poważnie traktuje sprawy swojego wyglądu, a taki podarunek może wywołać w nich same negatywne emocje. Nie oznacza to jednak, że kobiety przy okazji swoich 40. urodzin nie mogą same pozwolić sobie na drobny prezent dla siebie. Znając dokładnie rodzaj swojej skóry oraz skalę problemu swoich zmarszczek, jesteśmy w stanie dobrać idealny produkt do swoich potrzeb. Należy też pamiętać, że w tym przypadku nie liczy się cena danego produktu, lecz jego skład, który zapewni skuteczną walkę ze zmarszczkami.

Krem do twarzy przeciwzmarszczkowy 40+

W jaki sposób powinnyśmy dobierać swój przeciwzmarszczkowy krem?

  • Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę typ swojej cery, bowiem nie możemy zapominać o tym, że poza redukcją zmarszczek, nasza skóra ma też inne codzienne potrzeby np. intensywne nawilżanie czy likwidowanie popękanych naczynek.
  • Na opakowaniu naszego kremu do twarzy powinna też znajdować się wyraźna informacja dotycząca tego, od jakiego wieku można stosować produkt. W wieku 40 lat możemy stosować wyłącznie preparaty z napisem 40+, nie zaś 45 czy 50, bowiem ich skład odznacza się znacznie silniejszymi substancjami, których nasza skóra w wieku 40 lat jeszcze nie potrzebuje np. krem przeciwzmarszczkowy 40+ Garnier Miracle.
  • Dobrze, gdy krem do twarzy po 40. roku życia zawiera filtry przeciwsłoneczne i przeciwutleniacze, które ochronią skórę przed największymi sprzymierzeńcami zmarszczek – słońcem i wolnymi rodnikami.
Krem przeciwzmarszczkowy na noc

Jeżeli już decydujemy się walczyć ze zmarszczkami, powinnyśmy robić to kompleksowo i starać się je redukować nie tylko w dzień, ale również i w nocy. Warto zaznaczyć, że to właśnie w nocy, podczas gdy my śpimy, nasza skóra wcale nie odpoczywa, lecz zajmuje się w tym czasie regeneracją i odbudową naskórka. Dlatego na noc warto postawić na wyjątkowo skuteczny krem przeciwzmarszczkowy, który sprawi, że nasza skóra stanie się wyraźnie młodsza tuż po przebudzeniu. W roli pogromcy zmarszczek bardzo dobrze sprawdzają się również preparaty w postaci serum, które są zazwyczaj wzbogacone jeszcze większą ilość składników odżywczych i przeciwzmarszczkowych niż kremy.

Krem pod oczy dla 40 latki

Wiek 40 lat to już właściwie ostatni dzwonek, by rozpocząć stosowanie odpowiedniego kremu pod oczy. Pamiętajmy, że skóra pod oczami to najbardziej wrażliwy i delikatny fragment naszego ciała, który jest podatny na różne uszkodzenia oraz szybkie starzenie się. Po 40. roku życia, skórę wokół oczu należy chronić nie tylko przy pomocy specjalnych kremów, ale też okularów przeciwsłonecznych, bowiem słońce bardzo szybko rzeźbi na jej powierzchni trudne do usunięcia zmarszczki.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.