Krzesełko schodowe – domowa mini winda

Krzesełko schodowe

Krzesełko schodowe

W pewnym wieku dochodzimy do wniosku, że sprawność dwudziestolatka mamy już dawno za sobą. Pojawiają się coraz częściej problemy związane z poruszaniem się zarówno w poziomie jak i w pionie. W przypadku osób z niepełnosprawnością ruchową lub seniorów choroby zwyrodnieniowe, bóle kończyn oraz inne schorzenia mogą ograniczać możliwość swobodnego poruszania się. Częstokroć zdarza się, że samo chodzenie nie sprawia problemów, ale w domu schody są barierą nie do pokonania. W tym drugim wypadku można skorzystać ze sprzętu ułatwiającego poruszanie się w pionie. Jedną z ciekawych i bardzo wygodnych opcji jest krzesełko schodowe.

Krzesełko schodowe – co to takiego?

Jeżdżące krzesełko porusza się tuż nad schodami, umożliwiając osobom z trudnościami z chodzeniem pokonanie stopni bez ryzyka upadku. Najchętniej wybierają je seniorzy oraz niepełnosprawni, którzy nie korzystają z wózków inwalidzkich. Część osób na wózkach potrafi jednak także przemieszczać się za pomocą krzesełek przyschodowych, w czym pomagają im sprawne ręce. Dzięki nim samodzielnie wchodzą na krzesełko, a następnie pokonują schody wraz z wózkiem trzymanym w dłoniach. Miniwindy schodowe można zamontować zarówno wewnątrz budynku, jak i na schodach zewnętrznych. Sprawdzają się one w przypadku niemal wszystkich typów schodów, lecz ze względu na ich bieg dzielą się na dwa rodzaje: krzesełka prosto- i krzywoliniowe.

Krzesełko schodowe prostoliniowe

Urządzenia poruszające się po szynie prostej można zamontować na zewnątrz lub w środku budynku. Najpopularniejszym modelem z tej grupy jest krzesełko schodowe Acorn Superglide 130, które możesz kupić także w wersji używanej (z nowym akumulatorem), dzięki czemu znacząco obniżysz koszty inwestycji. Urządzenie jest proste w obsłudze i wygodne w użytkowaniu. Zawiera podnóżek, podłokietniki i komfortowe oparcie, a większość modeli jest dodatkowo wyposażona w pasy bezpieczeństwa. Możesz sterować krzesełkiem schodowym, używając joysticka lub pilota. Gdy skończysz korzystać z urządzenia, poświęć kilka sekund na jego złożenie, by zmniejszyć szerokość do ok. 30 cm. Krzesełko stanie się wtedy na tyle wąskie, że nie będzie przeszkadzało pozostałym domownikom w korzystaniu ze schodów.

Ze względu na odporność na szkodliwe warunki atmosferyczne oraz działanie promieni słonecznych możesz z powodzeniem zamontować krzesełko schodowe Acorn na schodach prowadzących do domu lub bloku. Unikniesz w ten sposób ryzyka poślizgnięcia się na mokrych lub oblodzonych stopniach. Otrzymasz także specjalny pokrowiec, dzięki któremu łatwo usuniesz z siedziska liście lub krople wody pozostałe po ulewie. Urządzenie działa cicho i nie wymaga wykonywania prac budowlanych w obrębie schodów – wystarczy założyć w ich pobliżu gniazdko elektryczne i poprosić doświadczoną firmę Windy Schodowe z Warszawy o zamontowanie wybranego modelu. Nie musisz mieszkać w stolicy, aby cieszyć się swoim krzesełkiem prostoliniowym – są one zakładane na terenie całej Polski (bez dodatkowych opłat).

Jeżeli główną barierą architektoniczną w Twoim domu są schody proste, możesz też wybrać dwa inne modele krzesełka: Otolift Jade oraz Homeglide, które różnią się od siebie kilkoma funkcjami. Pracownicy firmy Windy Schodowe chętnie pomogą Ci wybrać urządzenie najlepiej dopasowane do Twoich oczekiwań. Zadzwoń i poproś o bezpłatną poradę.

Krzesełko schodowe krzywoliniowe

Jeżeli natomiast w Twoim budynku występują schody kręte, wielopoziomowe lub zabiegowe (a więc złożone z kilku oddzielnych biegów), możliwe będzie wykonanie montażu wyłącznie krzesełka schodowego na szynie krzywoliniowej. W takim przypadku masz do wyboru dwa modele – Otolift oraz Acorn 180. Krzesełka krzywoliniowe są wykonywane na zamówienie – zawsze pod kształt konkretnych schodów, dzięki czemu zyskujesz pewność ich idealnego dopasowania do specyfiki Twojej klatki schodowej. W przypadku niektórych modeli krzesełek uzyskasz możliwość wybrania koloru i rodzaju materiału, z którego zostanie wykonana tapicerka, a także barwy szyn jezdnych. Pozwoli Ci to wybrać rozwiązania idealnie dostosowane do charakteru Twojego wnętrza, dzięki czemu krzesełko schodowe zacznie przypominać jeden z przemyślanych elementów wystroju domu. Podobnie jak urządzenia wykorzystywane na torze prostoliniowym, miniwindy Otolift wyróżniają się bardzo cichą pracą. Zostały też wyposażone w system łagodnego startu, który zwiększa bezpieczeństwo oraz komfort ich użytkowania.

Z kolei w przypadku krzesełka jeżdżącego Acorn A180 można dodatkowo zastosować system szyny modułowej, który umożliwi przeprowadzenie montażu tuż przy ścianie, co sprawdzi się w przypadku obecności łuków, spoczników bądź niewielkiej ilości miejsca u góry lub dołu schodów. Przyspieszy też czas instalacji, który może wynosić nawet 2-3 tygodnie.

 

więcej informacji na temat krzesełek schodowych można uzyskać na stronie https://www.windy-schodowe.pl/kontakt/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.