Krzywy Domek w Sopocie

Krzywy Domek w Sopocie

Polska to niezwykły kraj. Powinien wiedzieć o tym każdy Polak, ale niestety tak nie jest. Niemniej jednak, jeśli tylko masz czas warto wybrać się na zwiedzanie naszego kraju. Dziś pragnę zaprosić do Sopotu, gdzie znajduje się jedna z 50 najdziwniejszych budowli świata – Krzywy Domek.

 

Kilka słów o historii Krzywego Domku

Budowę Krzywego Domku rozpoczęła się w 2003 roku i trwała przez rok. Inspiracją dla samego budynku były rysunki Jana Marcina Szancera, a architektami prowadzącymi projekt byli Szczepan Szotyński, Maciej Łapkowski, Małgorzata Kruszko-Szotyńska, Leszek Zaleski, Anna Dubicka-Sawicka, Agnieszka Kolka, Robert Mielniczek.

 

Krzywy Domek dzisiaj

Obecnie Krzywy Domek jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków Sopotu. Znajdują się tutaj biura przedsiębiorstw, punkty kulturalne i gastronomiczne oraz sklepy. To miejsce, gdzie mieszkańcy miasta, ale także turyści bardzo chętnie spędzają wolny czas. Można napić się kawy w jednej z wielu kawiarenek, zjeść ciastko czy być uczestnikiem jednej z wielu imprez kulturalnych, które się tutaj odbywają. Od stycznia tego roku w budynku rozpoczyna swoją działalność Scena Teatralna Krzywego Domku.

 

Ściana Sław

Jednym z charakterystycznych punktów Krzywego Domku jest Ściana Sław, na której podpisują się znane osoby

Krzywy Domek
Fot. wikipedia.org

biorące udział w organizowanych tutaj imprezach kulturalnych.

 

Tytuł Najdziwniejszej Budowli Świata

Portal Village of Joy opublikował listę 50 najdziwniejszych budynków świata. Pierwsze miejsce zajął sopocki Krzywy Domek, który wyprzedził wiele innych, sławnych budowli takich jak The Torre Galatea Figueres w Hiszpanii, biblioteka publiczna w Kansas City w Stanach Zjednoczonych czy słynne muzeum Guggenheim w Bilbao.

 

Krzywy Domek to niepowtarzalna budowla, w której kątów prostych trzeba usilnie poszukiwać, dlatego też warto tu przyjechać, aby móc zobaczyć Najdziwniejszą Budowlę Świata.

 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej zajrzyj TUTAJ.