Książka pod choinkę

prezent

Już za chwilę Wigilia, a tym samym najwyższy czas na kupowanie prezentów. Polacy każdego roku deklarują, że najchętniej kupują na prezent książki i równie chętnie je dostają.

Według danych zebranych przez „Dziennik Gazeta Prawna” 42% ankietowanych chciałoby znaleźć pod choinką ciekawy tom.

Książki to doskonały świąteczny prezent niezależnie od wieku. Spotkanie z literaturą warto zacząć już od wieku niemowlęcego. Jak wynika z badań czytanie bajek na dobranoc małym dzieciom pozytywnie wpływa na ich rozwój. Również starszym dzieciom warto podsuwać książki, które pomagają im rozwijać wyobraźnię, poszerzać wiedzę, poznawać zasady języka polskiego, uczyć się lepszego wysławiania.

Również dla seniora doskonałym prezentem jest książka. Papierowa wersja literatury poprawia koncentrację i pamięć. Badania udowodniły także, że lektura ulubionych książek łagodzi stres i pozwala na miłe spędzenie czasu.

Może więc już dziś warto zastanowić się nad zakupem książek w prezencie pod choinkę dla swoich najbliższych. Warto przy tym zaznaczyć, że obecnie wiele księgarni ma w swojej ofercie bardzo ciekawy świąteczny cennik, z którego warto skorzystać.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.