Książki dla seniorów – ciekawe poradniki dla początkujących emerytów

Książki dla seniorów

Książki dla seniorów

Przejście na emeryturę to bardzo duża zmiana w życiu każdego człowieka. Pomimo, że wiele osób oczekuje na ten moment marząc o odpoczynku po męczących dziesięcioleciach pracy, to kiedy staje się on faktem pojawia się wiele problemów. Nagle okazuje się, że dzień jest bardzo długi i nie wiadomo, co robić. Koledzy z pracy, przyjaciele, rodzina – nie mają dla nas czasu, bo pracują i mają tysiąc spraw na głowie. Kiedy zaczynasz gubić się w tym całym emeryckim życiu wówczas sięgnij po książki, które pomogą Ci znaleźć radość w nadchodzącej, emeryckiej codzienności.

Aktywny Senior – Aneta Derda

Książka Anety Derdy to swego rodzaju podręcznik dla każdego seniora. Pokazuje jak przejść z poziomu aktywnego człowieka pracy na poziom emeryta. Jak pokazuje autorka jest sporo rzeczy, które można robić, aby cieszyć się czasem jaki został nam dany. Książka przedstawia m.in. różne dyscypliny sportu, którymi warto się zainteresować – ostatecznie senior powinien dbać o swoje zdrowie, a ruch jest najlepszym do tego środkiem. Poza tym można się z niej dowiedzieć o prawach i przywilejach przysługującym seniorom. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę np. z tego jakie zniżki przysługują seniorom.

Serwisy społecznościowe dla seniorów – Michał Makaruk

To kolejna książka, poradnik dla seniorów. Tym razem autor przenosi seniorów w świat wirtualny. Wiele aspektów dzisiejszego życia przeniosło się do sieci. To, że młodzi korzystają z internetu jest dla wszystkich oczywiste, ale często zapominamy o tym, że także seniorzy coraz chętniej tam zaglądają. Książka Michała Makaruka ułatwia seniorom stawianie pierwszych kroków w sieci. Pokazuje ona jak założyć konto e-mailowe, jak się zarejestrować na Facebooku czy Naszej Klasie. Dzięki prostym poradom ułatwia opanowanie komputera w takim zakresie, aby stał się on przyjacielem a nie wrogiem.

Na półkach w księgarniach pojawiają się coraz to nowe książki dla seniorów. Wiele z nich to poradniki. Jedne są lepsze, inne gorsze, jednak ważny jest fakt, że w naszej świadomości pojawia się temat starości. Jeszcze do niedawna senior był kojarzony z babcią lub dziadkiem cały dzień spędzającymi z wnukami lub u znajomych na kawie. Obecnie seniorzy to osoby korzystające z nowoczesnych technologii, uczące się w Uniwersytetach Trzeciego Wieku, podróżujące po świecie i spełniające swoje pasje. Warto o tym pamiętać, kiedy przeżywa się pierwszy szok po przejściu na emeryturę. Może się bowiem okazać, że życie dopiero teraz staje się piękne.

Jeden komentarz


  1. Doskonała książka dla babci i dziadka to „Pułapka”. Uznana wrocławska pisarka tym razem zaprasza Czytelników na poszukiwania „szczeliny jeleniogórskiej”. Ten poniemiecki schowek z czasów II wojny światowej to nie lada gratka. Wewnątrz najpewniej znajdują się kosztowności. Brylanty, złoto, dzieła sztuki i o wiele więcej. Majątek kusi, ale sięgnąć po niego nie będzie łatwo. Na poszukiwania wyruszą bracia Czarnowscy z żonami. To oni dość szybko wskażą, że „szczelina” może znajdować się w Górach Izerskich. Nie minie chwila, a przyłączy się do nich Justus Schwarz, obywatel RFN, wraz ze swym polskim wspólnikiem oraz dziennikarz Jacek Sulima. Poszukiwacze będą musieli mierzyć się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Na ich drodze staną również nietypowi mieszkańcy gór. Ryzyko wzrasta z każdą chwilą. Niektórzy za swą nieuwagę będą musieli zapłacić wysoką cenę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.