Majówka – początek sezonu wakacyjnego

majówka

Jeszcze kilkanaście lat temu sezon urlopowy rozpoczynał się po zakończeniu roku szkolnego. Obecnie branża turystyczna za początek sezonu uważa długi weekend majowy. Polacy coraz chętniej korzystają z przedłużonych weekendów i wyjeżdżają z domu.

Majowe weekendy

W tym roku w maju będziemy mieli aż dwa długie weekendy. Pierwszy z nich, potocznie zwany Majówką, rozpoczyna się w piątek 29. kwietnia i trwa do wtorku 3. maja. W tym czasie można brać udział w imprezach organizowanych niedaleko miejsca zamieszkania, zrobić grilla ze znajomymi lub wybrać się na wypoczynek w kraju lub za granicę. Jeszcze na dobre nie wdrożymy się do pracy po powrocie z Majówki, a już zbliża się kolejny długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Rozpocznie się on 26. maja i potrwa do 29. maja. Czas ten również można wykorzystać na podróżowanie po Polsce.

Jak najlepiej spędzić wolny czas w maju?

Spędzanie czasu podczas majowych weekendów uzależnione jest od tego, co lubimy robić. Już od wielu lat niemal każda większa miejscowość organizuje ciekawe imprezy kulturalne, w których warto uczestniczyć. Większość z nich jest dostępna za darmo lub bilety są w niezbyt wysokich cenach. Jeśli mamy ochotę na odpoczynek poza domem, wówczas można poszukać ofert noclegowych na własną rękę lub przez biuro podróży. Choć to już ostatni dzwonek na takie poszukiwania, to z pewnością znajdzie się jeszcze kilka wolnych miejsc dla pragnących wypoczywać poza domem.

Tanie bilety

Majówka to także czas, kiedy pojawiają się promocje na bilety różnych przewoźników. W tym roku linie lotnicze wprowadziły bardzo atrakcyjne zniżki na długi weekend majowy. Także Przewozy Regionalne stworzyły specjalną ofertę dla wszystkich pragnących podróżować podczas tegorocznej Majówki. Powstał specjalny bilet, który kosztuje 39 zł i uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami Przewozów Regionalnych w dniach od 29 kwietnia do 3. maja 2016 roku. To bardzo ciekawa propozycja, którą z pewnością warto rozważyć.

Tegoroczna Majówka jest okresem, który warto wykorzystać na podróżowanie. Zapowiada się piękna pogoda, można liczyć na zniżki u przewoźników, a do tego jak Polska długa i szeroka organizowanych jest mnóstwo ciekawych imprez. Nie siedźmy więc w domach tylko wyjedźmy i miło spędźmy ten wiosenny czas.
A jak Wy spędzacie Majówkę? Podzielcie się z nami Waszymi pomysłami na długi weekend 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *