Majtki chłonne dla seniora – co warto wiedzieć?

Majtki chłonne

Majtki chłonne to dla wielu seniorów bardzo ważny element garderoby. Jeśli opiekujemy się osobą starszą, zależy nam na tym, aby czuła się komfortowo na co dzień.

Mimo uciążliwej dolegliwości nie powinna martwić się o krępujące sytuacje, takie jak np. przeciekanie. Podpowiadamy w jaki sposób wybrać majtki chłonne dla dorosłych cierpiących na nietrzymanie moczu?

Majtki chłonne czy pieluchomajtki?

Pierwszym czynnikiem, który powinniśmy wziąć uwagę, jest kondycja podopiecznego. Osoby cierpiące na nietrzymanie moczu, które są niemobilne, potrzebują wygodnego rozwiązania, które jednocześnie będzie komfortowe w zastosowaniu dla opiekunów. W przypadku osób leżących, niesamodzielnych najlepiej sprawdzą się pieluchomajtki zapinane na rzepy, które bardzo łatwo wymienić. Z kolei osoby samodzielne, chodzące, poruszające się choćby po domu, wciąż mogą odzyskać komfort fizyczny i psychiczny, wybierając odpowiednie majtki chłonne, które zakłada się na ciało jak zwykłą bieliznę. Czym jeszcze kierować się wybierając tego typu produkt?

Kryteria wyboru

Jednym z kryteriów wyboru odpowiednich majtek chłonnych jest oczywiście stopień ich chłonności. Aspekt ten znacząco wpływa na komfort seniorów przebywających poza domem i pozwala uniknąć krępujących sytuacji. Decydując się na rozwiązanie, jakim są majtki chłonne, warto mieć wybór spośród przynajmniej kilku wersji produktu, co pozwoli jak najlepiej dopasować zakup do potrzeb podopiecznego. Na rynku znajdziemy produkty w różnych rozmiarach i o różnym poziomie chłonności, którą trzeba dobrać do poziomu nietrzymania moczu. Dzięki temu wilgoć zostanie odpowiednio odizolowana od wrażliwej skóry, co pozwoli zminimalizować ryzyko powstawania podrażnień i odparzeń.

Jak optymalnie wybrać rozmiar majtek chłonnych?

Wybierając tego typu bieliznę dla seniora, zwróćmy uwagę na jej rozmiar. Dobry producent dba o zróżnicowaną ofertę także pod tym względem. Aby odpowiednio dobrać majtki chłonne, należy zmierzyć obwód w pasie. Na opakowaniu produktu powinien znajdować się nie tylko rozmiar, ale również objaśnienie, do jakiego obwodu w pasie przeznaczone są dane majtki chłonne. Jednocześnie bardzo ważnym czynnikiem jest elastyczność bielizny, ponieważ zapewni ona wyższy komfort, a zarazem idealne dopasowanie do ciała, co także ograniczy możliwość przeciekania.

Wielostopniowa ochrona

Obecnie na rynku spotkamy szeroki wybór majtek chłonnych. Warto sięgnąć po produkty, które zapewniają komfort na wielu poziomach. Jednym z ciekawych przykładów stanowią majtki chłonne TENA Pants ProSkin, które chronią pacjenta przed przeciekaniem, pozwalają maksymalnie długo zachować suchość i zredukować ryzyko podrażnień, a jednocześnie są miękkie w dotyku, co znacznie podwyższa wygodę ich użytkowania. Za suchość odpowiada w tym przypadku opatentowana technologia FeelDry Advanced, czyli specjalna budowa wkładu chłonnego, dzięki której płyn jest odpowiednio rozprowadzany i wchłaniany poprzez górną warstwę bielizny do wewnątrz wkładu. Pozwala to osobom zmagającym się z średnim oraz ciężkim nietrzymaniem moczu przebywać poza domem nawet kilka godzin.

Zanim wybierzemy majtki chłonne dla dorosłych, zwróćmy uwagę na kilka indywidualnych potrzeb osób, które będą ich używać. Nowoczesne rozwiązania dostępne obecnie na rynku są w stanie zapewnić maksymalną skuteczność oraz komfort.

Advertisement